Jerzy Owsiak nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla? [WYJAŚNIAMY]

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

We wtorkowy wieczór poruszenie w mediach wywołały informacje o nominacji Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla. Komitet Norweski przyjął zgłoszenie.

 

Czy to oznacza, że Jurek Owsiak ma realne szanse na zdobycie prestiżowego wyróżnienia? Jaka jest droga od zgłoszenia kandydata do otrzymania przez niego tej nagrody? Wyjaśniamy:

 

Wszystko zaczęło się od tego, że Rafał Collins, dziennikarz TVN Turbo, zgłosił do Pokojowej Nagrody Nobla Jurka Owsiaka przy wsparciu posła Andrzeja Kobylarza. "Jedynie ktoś na pozycji Posła, Profesor lub kilka innych osób może formalnie nominować do nagrody Nobla" - wyjaśnił dziennikarz.

 

Zdecydowałem się pójść o krok dalej

 

"Zdecydowałem się pójść o krok dalej w wspieraniu Jurek Owsiak oraz WOŚP. Dzisiaj, 15 stycznia 2019 Komitet Norweski przyjął moją nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019" - czytamy na Facebooku Rafała Collinsa, który dołączył screena wiadomości e-mail otrzymanej od przedstawicieli Komitetu Norweskiego.

 

Moi Drodzy, Wydarzenia w naszym kraju bardzo mnie poruszyly, nie spałem od dwóch dni, pracowałem usilnie, telefon...

Opublikowany przez Rafal Collins / Ralph Collins Wtorek, 15 stycznia 2019

 

Co dalej z tym zgłoszeniem?

 

Co roku do Komitetu Noblowskiego napływają setki zgłoszeń, z których Norweski Komitet Noblowski wybiera laureata nagrody. Zanim to zrobi, członkowie tego komitetu oceniają dokonania i sukcesy kandydatów, a następnie tworzą tzw. krótką listę, która konsultowana jest z ekspertami i doradcami. Na początku października wybierany jest kandydat.

 

Sam odbiór Pokojowej Nagrody Nobla odbywa się w grudniu i ma miejsce w Oslo. Tak więc - droga od zarejestrowania wniosku a otrzymania nagrody jest długa. Czy Owsiak dostanie Nobla? Dowiemy się pod koniec roku. 

 

Możemy pomóc Jurkowi Owsiakowi

 

"Kochani. Właśnie skończyłem rozmowę z komitetem Norweskim, z osobą o imieniu Bjorn (nazwiska nie mogę zdradzić -RODO;-) który potwierdził iż 'JERZY OWSIAK' JEST OFICJALNIE nominowany do pokojowej nagrody Nobla. Składając wniosek automatycznie nominujemy i taki proces zakończyłem wczoraj" - pisze na swoim facebooku Collins. 

 

Zachęca do pomocy Jurkowi Owsiakowi i pokazania solidarności. Zaprasza między innymi do wysyłania listów do Komitetu Norweskiego.

 

Jak to zrobić?

 

Można wysłać maila na adres: [email protected]

lub wysłać list na adres:

 

The Nobel Foundation
P.O. Box 5232, SE-102 45 Stockholm, Sweden
Sturegatan 14, Stockholm

 

 

Kochani Właśnie skończyłem rozmowę z komitetem Norweskim, z osobą o imieniu Bjorn (nazwiska nie mogę zdradzić -RODO;-) ...

Opublikowany przez Rafal Collins / Ralph Collins Środa, 16 stycznia 2019

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.14

Liczba głosów:

356

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

duda 16:36:38 | 2019-01-16
Nobel, Nobel. Jak nic, trzeba pchnąć ks. Kramera i ks. Lemańkiego do Watykanu, proces beatyfikacji zaczynać.
Red. Hołownia pomoże.

Oceń 70 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Anakin 15:44:08 | 2019-01-16
3. w kolejny, roku taki wniosek (poprzedni dla WOŚP). Można się podziewać, że takie wnioski będą składane do końca świata a nawet jeden rok dłużej.

Oceń 34 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Jagoda 14:54:07 | 2019-01-16
Zastanawiam się nad uzasadnieniem wniosku o przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla komuś, kto otwarcie opowiadał się za eutanazją? Z całym szacunkiem dla pana Owsiaka, jestem przeciw!

Oceń 90 13 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook