Kampania społeczna, która (dosłownie) zapiera dech w piersiach

Co łączy Szymona Hołownię, Magdę Gessler, ks. Adama Bonieckiego, Krzysztofa Zanussiego, Ewę Ewart, i Sydneya Polaka? Wszyscy wzięli udział w kampanii, która walczy o prawo nas wszystkich.

 

W czasie szczytu klimatycznego w Katowicach (COP24) miała miejsce premiera społecznej kampani antysmogowej. "Ich skrzywione miny mają zwrócić uwagę na to, że jeśli nic nie zmienimy, niedługo po prostu się udusimy. Bo zawartość <<powietrza w powietrzu>> drastycznie spada" - informuje Aleteia Polska.

 

Szymon Hołownia w "Onet Rano": w Polsce z powodu smogu ginie tyle samo dzieci, co z powodu aborcji >>

 

Akcja nosi nazwę "Pierwsza doba bez smogu". Co prawda zaczęła funkcjonować już 15 listopada, ale dopiero na COP24 miała swoją premierę. Jak podaje portal Aletia Polska, do akcji może dołączyć każdy. Wystarczy, że na Instagramie opublikujesz wideo, na którym robisz to samo, co bohaterowie oryginału, czyli wstrzymasz oddech. Koniecznie oznacz w poście @wstrzymajsmog.

 

 

Akcja ma prosty cel: pokazanie, że jeśli nie chcemy aktualnie wdychać smogu, to najlepszym rozwiązaniem jest… brak oddychania w ogóle.

 

Z danych Europejskiej Agencji Środowiska wynika, że każdego roku z powodu zanieczyszczenia powietrza umiera ponad 46 tys ludzi. Spośród 25 najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie, aż 19 jest w Polsce.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.21

Liczba głosów:

77

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

effa 18:08:28 | 2018-12-07
Ale jak to, że opublikuję film, ma wstrzymać smog?

Oceń 11 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook