Prezydent: dziękuję wszystkim rodakom, którzy poszli do wyborów

(PAP/Jacek Turczyk)

Dziękuję wszystkim rodakom, którzy poszli do wyborów; frekwencja była jak na dotychczasowe standardy wyborów samorządowych bardzo wysoka i cieszy mnie to - powiedział prezydent Andrzej Duda, komentując sondażowe wyniki wyborów samorządowych w rozmowie z portalem PolskieRadio24.

 

Według sondażu Ipsos tzw. late poll: w wyborach do sejmików wojewódzkich 33 proc. głosów zdobył PiS; 26,7 proc. - Koalicja Obywatelska; 13,6 - PSL; 6,6 proc. - SLD; 5,9 proc. - Kukiz'15; a 5,8 proc. - Bezpartyjni Samorządowcy.

 

Prezydent pogratulował wszystkim, którzy zwyciężyli w wyborach samorządowych.

 

"Kampania wyborcza jest zazwyczaj czymś, co kosztuje wiele energii, napięcia, nerwów, więc gratuluję tym, którzy zwyciężyli, ale przede wszystkim dziękuję wszystkim moim rodakom, którzy poszli do wyborów" - powiedział Duda.

 

Prezydent zaznaczył, że "frekwencja była jak na dotychczasowe standardy wyborów samorządowych bardzo wysoka" i podkreślił, że cieszy go to. Wyraził nadzieję, że frekwencja będzie stale wzrastać w kolejnych wyborach, co jego zdaniem, będzie świadczyło o tym, że społeczeństwo polskie jest coraz bardziej "dojrzałe", a demokracja umacnia się.

 

Pytany o "brutalność" kampanii prezydent stwierdził, że w niektórych miejscach była ona brutalna, a w innych nie.

 

"Ja zawsze namawiam do tego, żeby prowadzić kampanię w sposób kulturalny, z wzajemnym szacunkiem" - powiedział Duda.

 

Pytany o wygraną w pierwszej turze kandydatów Koalicji Obywatelskiej: Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenta Warszawy i Hanny Zdanowskiej w wyborach prezydenta Łodzi, prezydent wyraził nadzieję, że będą oni realizować swoje zapowiedzi wyborcze.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook