Morawiecki: apeluję do gmin o przedstawianie wyliczeń w związku z suszą

(fot. PAP/Marcin Bielecki)

Apeluję do wszystkich gmin, aby przedstawiały kalkulacje dotyczące strat w wyniku klęski suszy; ciągle brakuje połowy obliczeń - powiedział w środę Białogardzie premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że rząd będzie angażował ogromne środki na walkę ze skutkami suszy.

 

Morawiecki podkreślił, że rząd chce, aby polska wieś była "wsią kwitnąca, rozwijająca się". Podkreślił, że w obliczu tegorocznej klęski suszy rząd będzie na pewno "angażować ogromne środki" z budżetu.

 

"Jesteśmy teraz u progu wyliczeń, tylko apeluję do wszystkich gmin, również tych z województwa zachodniopomorskiego, przedstawiajcie kalkulacje, bo brakuje ciągle połowy obliczeń" - powiedział Morawiecki.

 

Zaznaczył, że niestety niektóre gminy są niegospodarne i bankrutują. Podkreślił, że gospodarze w "małych ojczyznach" powinni przyciągać nowe inwestycje oraz potrafić współpracować z rządem. "Jestem przekonany, że pan Stefan Strzałkowski będzie takim gospodarzem" - powiedział premier. Strzałkowski z ramienia PiS wystartuje na burmistrza Białogardu.

 

Jak mówił premier kluczowe jest także zwycięstwo w wyborach do sejmików.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?