Mucha: spotkanie prezydenta Dudy z prezydentem Trumpem w Białym Domu jest prawdopodobne

(PAP/Radek Pietruszka)

Wysoce prawdopodobne jest spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem także w Białym Domu - powiedział w czwartek wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

 

W środę przy okazji szczytu NATO prezydent Andrzej Duda dwukrotnie rozmawiał z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Z informacji Kancelarii Prezydenta RP wynika, że rozmowy prezydentów dotyczyły m.in. kwestii wzmocnienia polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej w zakresie sprzętu, współpracy jednostek wojskowych oraz zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

 

Paweł Mucha pytany w Polsat News, o czym rozmawiał prezydent Duda z Donaldem Trumpem wskazał, że "była to bardzo dobra rozmowa, która pokazuje, że relacje polsko-amerykańskie są szczególne". "Widać, że szczególne więzi pomiędzy Polską i Ameryką podkreślane są przez szczególną wieź, jaką ma prezydent Duda z prezydentem Donaldem Trumpem. To są serdeczne i dobre relacje" - zaznaczył.

 

Mucha był też pytany, czy podczas rozmów głów państw Andrzej Duda został zaproszony do Białego Domu. "Jest już tak, że te wypowiedzi się pojawiają w przestrzeni publicznej, ale myślę, że kiedy te komunikaty będą ostateczne, to opinia publiczna będzie się dowiadywać o wszystkich szczegółach" - oświadczył.

 

Wiceszef Kancelarii Prezydenta RP podkreślił, że prezydent Duda często spotyka się z prezydentem Trumpem, ale - jak powiedział - "wysoce prawdopodobne jest spotkanie także w Białym Domu". Dopytywany, czy ten temat pojawił się podczas środowego spotkania głów państw, Mucha potwierdził: "pojawił się on także w tej rozmowie". Dodał, że "kalendarze zawsze muszą być uzgodnione"

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.54

Liczba głosów:

28

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook