Morawiecki: nie ma miejsca na rasizm w Polsce; atak na 14-latkę godny najwyższego potępienia

(fot. PAP/Paweł Supernak)

Nie ma miejsca na rasizm w Polsce; atak na 14-letnią dziewczynkę w Warszawie z powodu koloru jej skóry, jest godny najwyższego potępienia - napisał w piątek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Zrobimy wszystko, żeby Polska była bezpieczna dla każdego - zadeklarował.

 

W czwartek na warszawskiej Ochocie doszło do napaści na 14-letnią dziewczynkę pochodzenia tureckiego. Napastnik - jak donosiły media - miał krzyczeć: "Polska dla Polaków".

 

"Nie ma miejsca na rasizm w Polsce. Atak na dziewczynkę z powodu koloru jej skóry jest godny najwyższego potępienia. Zrobimy wszystko, żeby Polska była bezpieczna dla każdego" - napisał na Twitterze premier Morawiecki.

 

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota wszczęła śledztwo w sprawie napaści na 14-latkę. Jak poinformował w piątek PAP rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Łukasz Łapczyński, śledztwo prowadzone jest w sprawie "stosowania przemocy wobec małoletniej pokrzywdzonej". Trwa ustalanie sprawcy napaści.

 

Do sprawy odniósł się w piątek również szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Oświadczył, że napaść na dziewczynkę to "skandaliczna sytuacja" i nie ma akceptacji dla tego typu zachowań. Jak wskazał, wyjaśnienie tej sprawy jest "priorytetowe"; zobowiązał Komendanta Głównego Policji, aby objął działania policji w tej sprawie osobistym nadzorem.

 

Z relacji ojca dziewczynki wynika, że do ataku doszło gdy wracała ona ze szkoły. Łapczyński relacjonował, że podszedł do niej ok. 40-letni mężczyzna i zwrócił się do niej używając "słów wskazujących na niechęć z powodu przynależności narodowej". "Dopuścił się też wobec 14-latki zachowania o znamionach co najmniej naruszenia nietykalności cielesnej" - powiedział prokurator.

 

Zastrzegł, że na tym etapie śledztwa, z uwagi na jego dobro, prokuratura nie będzie ujawniać żadnych szczegółów dotyczących przebiegu zdarzenia. "Dopóki pokrzywdzona nie zostanie przesłuchana i nie uzyskamy od niej procesowej relacji, nie informujemy o przebiegu zdarzenia, w tym (o) szczegółach zachowania sprawcy, ani odniesionych przez 14-latkę obrażeniach. Mogę jedynie powiedzieć, że są to powierzchowne obrażenia naskórka" - dodał Łapczyński.

 

Poinformował też, że prokurator skierował już do sądu wniosek o przesłuchanie dziewczynki. Zgodnie z przepisami pokrzywdzone dziecko do lat 15 przesłuchuje na posiedzeniu sąd. "Czekamy na informację o terminie takiego posiedzenia" - dodał Łapczyński.

 

Dziewczynka o ataku w pierwszej kolejności powiadomiła swojego ojca. Ten zabrał ją do szpitala, gdzie przeprowadzono badanie lekarskie. Następnie sprawę zgłosili na policji.

 

W czwartek portal warszawa.naszemiasto.pl donosił, że napastnik podczas ataku krzyczał "Polska dla Polaków".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.55

Liczba głosów:

29

 

 

Komentarze użytkowników (20)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 17:45:40 | 2018-01-05
Jeśli rację ma lleszek i za to zdarzenie odpowiada J.Kaczyński i A.Duda to D.Tusk odpowiada za morderstwo w biurze PiS.

Oceń 8 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 14:00:38 | 2018-01-05
Administracja DEON   W TRYBIE PILNYM!!!
Proszę powiadomić Prokuraturę lub bezpośrednio ABW o wypowiedziach osoby pod nickiem Magdalena. Wypowiedzi te godzą nie tylko w Głowę Państwa ale także w wyborców. A przede wszystkim w zdrowy rozsądek. Niech zostanie sprawdzena przez kogo ewentualnie jest opłacana. Teraz już gołym okiem widać, że celowo ono działaja na szkodę zdrowego rozsądku.

Oceń 2 14 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MAGDALENA 12:02:18 | 2018-01-05
Administracja DEON   W TRYBIE PILNYM!!!
Proszę powiadomić Prokuraturę lub bezpośrednio ABW o wypowiedziach osób pod nickiem Bazyli, Beniamin i lleszek, Wypowiedzi te godzą nie tylko w Głowę Państwa ale także w wyborców. Niech zostaną sprawdzeni przez kogo ewentualnie są opłacani. Teraz już gołym okiem widać, że celowo oni działaja na szkodę państwa polskiego.

ABW
Rakowiecka 2a, 00-993 Warszawa
tel.  22 585 79 10


Tak dalej być nie może!!!

Oceń 21 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MAGDALENA 11:54:37 | 2018-01-05
Trwa holokaust białych w RPA


Od 1994 roku czarnoskóra wiekszość w Południowej Afryce zabiła juz ponad 70 tysięcy białych mieszkańców Republiki Południowej Afryki. Giną przede wszystkim Afrykanerzy potomkowie Burów, którzy cywilizowali ten kraj od początku XIX wieku.  Spośród 3,5 miliona białych, ponad milion żyje w tymczasowych obozach, składających się z prymitywnych baraków. Nie mają pracy, normalnych domów, żyją w absolutnej biedzie. Kiedy w obozie zwanym Coronation Park mieszkańcy próbowali rozpocząć uprawę roślin ogrodowych, politycy rządzącego Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC) wysłali buldożery, które zniszczyły „domostwa” inicjatorów. Ponad 300 000 białych dzieci pozbawionych jest dostępu do edukacji. W firmach przynajmniej 70% pracowników muszą stanowić czarni, co wiele z nich doprowadziło do upadku z uwagi na braki kompetencyjne zatrudnionych. Od czasu upadku apratheidu ponad 70 000 białych zostało zamordowanych przez czarnych bandytów. Ponad 4000 farmerów straciło życie w niewyobrażalnie brutalnych napadach. Z reguły czarni rasiści wchodzą do domu pod nieobecność gospodarzy. Gdy ci wracają, związują mężczyznę i następnie na jego oczach wielokrotnie gwałcą żonę lub córkę. Następnie mordują tak, aby ofiary patrzyły na agonię swoich bliskich. Policja z reguły w raportach informuje, iż śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych. Inną kwestią, obrazującą degenerację RPA, są gwałty i epidemia AIDS. Czarni wierzą, iż lekarstwem jest stosunek z dziewicą lub dzieckiem. W ten sposób dziesiątki tysięcy dzieci zostaje rocznie zarażonych śmiertelnym wirusem.

http://wolnosc24.pl/2016/11/25/szok-bialy-farmer-pobity-niemal-na-smierc-trwa-holokaust-bialych-w-rpa/

Oceń 21 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 11:38:24 | 2018-01-05
Bez komentarza

- Widzę w tym próbę tworzenia sytuacji, która nijak się ma do faktów - mówił szef MSWiA o rasistowskim ataku na 14-latkę. Błaszczak przekonywał, że - choć dziewczynka jest pochodzenia tureckiego - nie ma ciemnej skóry.

Oceń 2 16 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 10:48:47 | 2018-01-05
Co za zmiana narracji, jeszcze nie tak dawno Błaszczak nie zauważał transparentów "Biała Rasa" oraz "Polska dla Polaków" i chwalił faszystwoski marsz za spokojną i miłą atmosferę.
Jaka więc jest prawda? Zobaczymy, czy Ziobro zastosuje kasację wyroku, jeśli napastnik zostanie schwytany i sąd orzeknie karę.
Te napady to pokłosie polityki rasistowskiej rządu PiS. Mądrzy ludzie zwracają na to uwagę od dawna. Niestety beton to beton.

Oceń 3 18 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 10:30:41 | 2018-01-05
Przecież ponad dwa lata temu nikt inny jak Jarosław Kaczyński, wtedy szef opozycji a teraz człowiek który rządzi Polską ogłosił, że uchodźcy przynoszą choroby, nieznane i niebezpieczne. Te słowa poparł Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Nikt nigdy nie słyszał aby kiedykolwiek odwołali te poglądy. To elita władzy z Kaczyńskim i Dudą na czele posługują się rasistowską i antyuchodźczą retoryką aby podbijać sobie słupki sondażowe. Więc nic dziwnego, ze w końcu jakiś prawdzwy Polak-katolik postanowił wziąć sprawę we własne ręce.
Ryba psuje się od głowy, nic tu nie pomogą fałszywe i obłudne wykręty tego pana w garniturze.

Oceń 7 39 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?