Premier: można się spierać, ale wojny nam nie służą

(fot. PAP/Marcin Obara)

Pojednanie różnych środowisk w Polsce jest możliwe; można się spierać, ale wojny totalne czy wojny podjazdowe nam nie służą - ocenił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

 

- Zapraszam wszystkich do stonowanej rozmowy - dodał.

 

- Wierzę, że pojednanie jest możliwe. (...) Wszyscy jesteśmy biało-czerwoni, tacy, którzy chcą dobra Polski - powiedział premier w TVP Info, pytany o swój apel z expose m.in. o "sklejenie i zjednoczenie" Polski.

 

- Można się spierać, ale takie totalne wojny, czy wojny podjazdowe naprawdę nam nie służą, ani w Europie, ani tutaj w Polsce. Zachęcam wszystkich, by wyrażali swoje poglądy, żebyśmy spierali się na argumenty, ale na Boga, trzeba reformować państwo, jego instytucje - powiedział premier.

 

Jak dodał "czasami się przy tym popełnia błędy".

 

- Ja potrafię się do tego przyznać, cofnąć, jeżeli trzeba będzie. Zapraszam wszystkich do spokojnej, stonowanej rozmowy - powiedział premier.

 

Premier apelował w expose o obniżenie temperatury sporu politycznego i "sklejenie i zjednoczenie" Polski, która - jak wskazał - jest "wielkim zadaniem i zobowiązaniem".

 

- Nasz program to wola budowy Rzeczpospolitej dumnej siłą swojej gospodarki, Rzeczpospolitej bezpiecznych finansowo rodzin, Rzeczpospolitej budzącej podziw i uznanie u innych, Rzeczpospolitej radosnej, bo sprawiedliwie dzielącej owoce rozwoju - mówił w Sejmie premier.

 

- Sprostamy tym globalnym wyzwaniom, jeśli staniemy się wspólnotą. Zwłaszcza w kontekście 100-lecia obchodów niepodległości, musimy na nowo odnaleźć to, co nas łączy i obniżyć temperaturę sporu politycznego - podkreślał szef rządu.

 

Jak dodał, były kiedyś w Polsce podziały na "białych i czerwonych".

 

- My Polacy nie jesteśmy tylko biali albo tylko czerwoni, nigdy nie byliśmy (...). Czas wreszcie odrzucić te zabójcze podziały. My jesteśmy biało-czerwoni, wszyscy Polacy jesteśmy biało-czerwoną drużyną - oświadczył w expose Morawiecki.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.71

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Beniamin 23:07:01 | 2017-12-16
Oczywiście brzmi to dobrze , problem jednak w tym ,że podobnie jak było w sejmie wyjdzie przewodniczący klubu lub prezes i z deklaracji Pana premiera nie ostanie się nic, ale oczywiście trzymam kciuki za premiera.

Oceń 4 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook