PO: nie będzie konsekwencji dla europosłów głosujących za rezolucją ws. Polski

(fot. PAP/Jan Karwowski)

Platforma nie wyciągnie konsekwencji dyscyplinarnych wobec europosłów PO głosujących w Parlamencie Europejskim za przyjęciem rezolucji w sprawie praworządności w Polsce - poinformował rzecznik partii Jan Grabiec w środę w Radiu Plus.

 
Grabiec pytany o wypowiedź wiceszefa PO Tomasza Siemoniaka, który w połowie listopada zapowiadał, że zarząd partii będzie rozmawiał o konsekwencjach dla europosłów PO, głosujących w PE za przyjęciem rezolucji ws. Polski, powiedział: "Nie ma mowy o dyscyplinarnych konsekwencjach. Nie będzie takiej dyskusji (na zarządzie), to była deklaracja pana Siemoniaka, zarząd o tym nie dyskutował".
 
Rzecznik Platformy powiedział, że ze względu na demonstrację narodowców, którzy w sobotę w Katowicach powiesili na symbolicznych szubienicach zdjęcia europosłów PO, którzy zagłosowali za rezolucją PE, Platforma zamierza bronić swoich europosłów. "Nie może być tak, że grozi się komuś śmiercią za to, że głosował jako polski poseł w Parlamencie Europejskim" - mówił Grabiec. Jego zdaniem, zarzuty wobec europosłów Platformy "są absurdalne".
 
W przyjętej rezolucji, Parlament Europejski wezwał polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności i praw podstawowych zapisanych w traktatach. PE zainicjował też własną procedurę zmierzającą do uruchomienia art. 7 traktatu wobec Polski. W dokumencie znalazł się również apel PE do polskiego rządu, by potępił "ksenofobiczny i faszystowski" Marsz Niepodległości.
 
Przeciwko rezolucji głosowali europosłowie PiS; PO podzieliła się w tej sprawie (większość wstrzymała się od głosu, sześciu zagłosowało za przyjęciem), SLD wtrzymało się od głosu a eurodeputowani PSL nie wzięli udziału w głosowaniu.
 
16 listopada Siemoniak w Radiu Plus zapowiedział, że zarząd partii będzie rozmawiał o konsekwencjach dla europosłów PO, którzy zagłosowali "za" rezolucją PE.
 
Podkreślił wówczas, że Platforma "podziela treści, które są w rezolucji, krytyczną ocenę rządów PiS-u". "Natomiast (Platforma) nie zgadza się, żeby nawet w formie miękkiej sugestii, pojawiało się ryzyko sankcji wobec Polski" - zaznaczył wiceszef PO.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.09

Liczba głosów:

234

 

 

Komentarze użytkowników (15)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bazyli 21:51:15 | 2017-12-03
Beata Szydło wydała decyzję aby nie publikować orzeczenia TK. Będziemu mieli okazję poznać jak działa Trybunał Stanu i co sie dzieje z tym co łamie Kostytucję RP. No cóż broszka osiądzie w zamknięciu. Fascynujące. 

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 12:21:25 | 2017-12-07
Jak się okazało przez okres  8 lat rządów Platformy Obywatelskiej, dopuszczono się całych ciągów przestępstw legislacyjnych. Rozliczne kradzieże popełniane przez tę władzę, niszczenie majątku narodowego, przestępstwa ustawodawcze i gospodarcze, przestępstwa przeciwko obronności RP, przeciwko polskiej edukacji itp. wszystko to spowodowało, że PO została odsunięta przez Naród od władzy. Teraz pogrobowcy tej Targowicy plują na demokratycznie wybrane władze.

Jeden z przykładów takich przestępstw:

Ontogeneza organizmu człowieka obejmuje okres od poczęcia do jego śmierci. Prawo jest deskrypcyjne i nie istnieje zasada legalności zabijania ludzi.  Tymczasem PO przegłosowuje  w Sejmie ustawę o selekcji eugenicznej.

Innym, przykładem  jest: Podwyższenie wieku emerytalnego. Tusk chciał w ten sposób okraść ludzi podeszłego wieku i nie wypłacić im należnych,  wypracowanych przez nich kwot. Nie tylko chciał, ale wiele osób bezpośrednio dotknęła ta niegospodarność Donalda Tuska i jego Platformy Obywatelskiej.

Innym przykładem jest:
Powszechne bo obejmujące około 3 milionów osób wyrzuconych na bruk przez władze tussistowskie, pomimo, że płacili czynsze i remontowali swoje mieszkania. Budynki te spodobały się kolesiom z Platformy Obywatelskiej.

Teraz skomlą w parlamencie Europejskim, gdyż zostali pozbawieni możliwości kontynuowania uprawianego procederu.

por.:

Przestępczość władzy Agamemnon blog

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MAGDALENA 10:30:06 | 2017-11-30
Bazyli

Rzekł Jezus: „Poznaj to, co jest przed twoim obliczem, a to, co ukryte przed tobą, wyjawi się tobie. Nie ma bowiem niczego ukrytego, co nie zostanie odkryte”.

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 23:30:34 | 2017-11-29
Rząd Polski łamie prawo. Należy głosować za prawdą? Czy też należy sie schować i nie protestować gdy ten kto łamie prawo chce to robic dalej?

Oceń 3 24 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 18:51:55 | 2017-11-29
http://www.newsweek.pl/polska/polityka/jak-pis-donosilo-na-polske-do-unii-europejskiej-,artykuly,419018,1.html
Nie przypominam sobie żeby Słońce PiSu wyciągnęło wobec swoich janczarów jakiekolwiek konsekwencje.No ale Kali może.

Oceń 8 51 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 17:53:33 | 2017-11-29
Czerwiec 2012 Ziobro iJaworski donoszą na Polskę ,że nie dopuszcza do Multiplexu TV Trwam.
Mogę podać jeszcze co najmniej kilka takich wystąpień miłościwie nam panującej dzisiaj partii .

Oceń 8 53 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 17:48:07 | 2017-11-29
W 2011 r. europosłowie PiS rozwiesili w budynku europarlamentu zdjęcia mające udowodnić, że Rosjanie zniszczyli wrak tupolewa, by utrudnić zbadanie przyczyn katastrofy. Także w 2011 r. PiS zaprezentował w Brukseli pierwszą część "białej księgi" na temat katastrofy.

- Do katastrofy doszło w powietrzu na skutek świadomego działania osób trzecich - powtarzał Antoni Macierewicz w PE w marcu 2012 r. - Działamy w opozycji do państwa polskiego. Parlament Europejski jest tak skonstruowany, że raczej stanie po stronie państwa polskiego niż po naszej. Ale trzeba próbować - mówił po spotkaniu prof. Ryszard Legutko z PiS, wiceszef grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy PiS.

Oceń 7 57 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 17:05:06 | 2017-11-29
Pewnie, że nie. Największym marzeniem PO są sankcje wobec Polski więc dlaczego mieliby karać najbardziej zaangażowanych.

Oceń 64 8 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook