Łapiński: Donald Tusk złoży wieniec 11 listopada

(fot. Drop of Light / shutterstock.com)

Były premier Donald Tusk poprosił Kancelarię Prezydenta o możliwość złożenia wieńca 11 listopada przed Grobem Nieznanego Żołnierza, Kancelaria do tej prośby się przychyliła - powiedział w piątek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

 

Łapiński na briefingu prasowym w Sejmie podkreślił, że zaproszenia dla b. prezydentów i premierów do udziału w obchodach Święta Niepodległości były wysyłane co roku. Jak dodał, w tym roku po raz pierwszy za kadencji prezydenta Dudy b. premier Tusk to zaproszenie przyjął. "Poprosił także Kancelarię Prezydenta o możliwość złożenia wieńca. Kancelaria Prezydenta do tej prośby pana przewodniczącego Tuska się przychyliła" - powiedział.

 

Jak mówił, co roku na obchody Święta Niepodległości zapraszani są byli premierzy, prezydenci, zaproszenia otrzymują także marszałkowie Sejmu i Senatu oraz członkowie prezydiów obu izb, a także przewodniczący klubów parlamentarnych oraz szefowie naczelnych instytucji państwowych.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.19

Liczba głosów:

151

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 02:00:39 | 2017-11-27
Człowiek, który na Kongresie Kaszubskim w 1992 roku w Gdańsku, wypowiedział się za oderwaniem  Kaszub od Rzeczpospolitej  i dla którego polskość to nienormalność, który w latach 2007 - 2015 popierał separatystyczny neofaszystowski Ruch Autonomii Śląska, człowiek który doprowadził do likwidacji  polskiego przemysłu okrętowego na rzecz niemieckiego przemysłu okrętowego, składa wieńce polskim bohaterom. Nagłe nawrócenie czy co?

Oceń 3 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook