W radomskich parkach ławki dla mam karmiących piersią

(fot. facebook.com/radoslaw.witkowski.RADOM)

Ławki dla matek karmiących piersią to nowość w radomskich parkach; zadaszone i osłonięte od wiatru mają zapewniać komfort i intymność.

 

Władze Radomia chcą, by takich miejsc było więcej, bo jak podkreślają miasto musi dbać o potrzeby wszystkich mieszkańców.

 

Ławki posiadają miejsce do przewijania niemowląt. Są zadaszone i osłonięte po bokach. Obecnie jest ich na terenie Radomie kilka; w pobliżu placów zabaw.

 

- Chcemy, aby takie miejsca pojawiły się także przy innych placach zabaw w naszym mieście - zapowiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski.

 

Pomysł chwalą radomianki.

 

- W Polsce w ostatnich latach kładzie się duży nacisk na politykę prorodzinną. Te ławki są tego przejawem - powiedziała PAP jedna matek.

 

- To miejsce, w którym karmiąca mama może się poczuć w miarę komfortowo. Chociaż karmienie piersią w miejscach publicznych nadal należy u nas do rzadkości, bo spotyka się niestety z różnymi reakcjami - zaznaczyła inna kobieta.

 

Prezydent Radomia podkreśla, że radomski samorząd chce się wpisać w ogólnoeuropejski trend. Pierwsza ławka stanęła w ubiegłym roku w niewielkim mieście w Chorwacji; uczczono w ten sposób Światowy Tydzień Karmienia Piersią. We wrześniu pierwsze takie ławki stanęły na warszawskich Bielanach.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook