Jarosław Gowin: w piątek ogłosimy powstanie nowej formacji politycznej

(fot. PAP / Tytus Żmijewski)

W piątek, w godzinach okołopołudniowych, ogłosimy powstanie nowej formacji politycznej - zapowiedział prezes Polski Razem, wicepremier Jarosław Gowin. Nowa partia ma poszerzyć obóz Zjednoczonej Prawicy.

 

O tym, że Polska Razem zamierza wraz ze środowiskami wolnorynkowej prawicy powołać nowe ugrupowanie, Gowin poinformował już na początku tygodnia.

 

"Pokażemy grupę inicjatywną, ale to oczywiście jest dopiero początek, stopniowo będą dołączać do nas kolejne środowiska, kolejni politycy, a cały projekt ujawnimy 4 listopada, podczas kongresu odnowionej partii" - mówił w piątek Gowin w radiowej Jedynce.

 

Jak dodał, nowa formacja będzie mieć wolnorynkowy program osadzony na tradycyjnych wartościach. "My wierzymy w gospodarce w wolny rynek, w niskie podatki, w prywatną własność. Natomiast w sferze wartości trzeba stawiać na to, co sprawdzone przez tradycję, czyli na rodzinę, na patriotyzm, na wiarę" - wskazał wicepremier. Podkreślił, że nowa partia jest elementem poszerzenia obozu Zjednoczonej Prawicy, a prezes PiS Jarosław Kaczyński "wyrażał radość z tego poszerzenia".

 

Gowin zaznaczył, że nazwa nowej formacji zostanie ujawniona podczas listopadowego kongresu poszerzonej Polski Razem. W piątek zostanie przedstawiony program nowej partii oraz nazwiska części polityków, którzy do niej dołączą.

 

Minister nauki zapowiedział, że program nowej partii będzie stawiał na samorządność. "Silnym filarem nowego ugrupowania będą samorządowcy" - oświadczył. "Wielu z przedstawicieli tych samorządowców zapewne będzie dziś na konferencji" - zaznaczył.

 

Gowin odniósł się także do słów prezydenta USA Donalda Trumpa, który w środę proklamował 11 października Dniem Pamięci o Generale Kazimierzu Pułaskim. Trump mówił wówczas, że obecnie, ponad 200 lat od śmierci generała, ponad 9,5 mln Amerykanów ma polskie pochodzenie. "Oni przypominają nam, że historia Polski, tak jak historia Ameryki, jest historią ludzi, którzy nigdy nie stracili nadziei, nigdy nie zostali złamani i nigdy nie zapomnieli, kim są" - wskazywał.

 

"To bardzo ważne słowa. Po raz kolejny pan prezydent Trump pokazuje światu tradycyjne polskie wartości. To są wartości republikańskie, wolnościowe - taka też będzie moja partia" - oświadczył wicepremier.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 16:27:05 | 2017-10-13
Po manewrze JK z Republikanami, JG robi kontrę. Dla politologa ciekawe, dla reszty bez znaczenia choć w tle wielka polityka.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 16:27:05 | 2017-10-13
Po manewrze JK z Republikanami, JG robi kontrę. Dla politologa ciekawe, dla reszty bez znaczenia choć w tle wielka polityka.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 10:51:56 | 2017-10-13
"prezes PiS Jarosław Kaczyński "wyrażał radość z tego poszerzenia"."
Czyli namaszczony i wolno mu, zaakceptowane. No bo jak by tu wysępować przeciwko małemu prezesikowi. Toż to był by strach i poruta. I zaraz prokuratura by sprawdzała, i TK by orzekł że nowa partia jest niekonstytucyjna.

Oceń 3 15 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?