Prokuratura: we wtorek zespół z udziałem polskiego prokuratora uda się do Rimini

(fot. shutterstock.com)

We wtorek zespół z udziałem polskiego prokuratora uda się do włoskiego Rimini, na miejsce napaści na parę polskich turystów - poinformowała w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

 

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo ws. zbiorowego gwałtu na Polce oraz napadu na nią i jej męża na plaży we włoskim Rimini.

 

Zostało ono wszczęte w kierunku art. 197 par. 3 i 4 Kodeksu karnego (gwałt ze szczególnym okrucieństwem) oraz art. 280 Kodeksu karnego (rozbój). Jak poinformowano w niedzielę, prokuratura zwróci się z wnioskiem do Włoch o przekazanie dokumentacji procesowej.

 

Prok. Magdalena Sowa z Prokuratury Okręgowej w Warszawie powiedziała w poniedziałek dziennikarzom, że polski konsul - z którym prokuratura pozostaje w stałym kontakcie - osobiście spotkał się z pokrzywdzonymi. Jak dodała, pokrzywdzonym została udzielona pomoc medyczna i psychologiczna.

 

- W chwili obecnej jesteśmy na etapie organizowania zespołu, z udziałem polskiego prokuratora, który uda się na miejsce zdarzenia - powiedziała prok. Sowa.

 

Pytana, kiedy zespół uda się na miejsce zdarzenia, prok. Sowa powiedziała, że we wtorek.

 

- Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie podać bliższych szczegółów, albowiem to jest w trakcie organizowania - zaznaczyła.

 

Prokurator poinformowała, że obecnie trwają ustalenia ze stroną włoską.

 

- Mamy zapewnienie o wzajemnej współpracy, cały czas pozostajemy w stałym kontakcie - zapewniła.

 

- Prokuratura Okręgowa w Warszawie po zapoznaniu się z informacjami, związanymi z zaistniałym zdarzeniem, dotyczącym gwałtu i rozboju na obywatelach polskich, podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa w przedmiotowej sprawie. Jest to uprawnienie przewidziane w Kodeksie postępowania karnego - powiedziała prok. Sowa. Jak dodała, te przestępstwa są zagrożone karą do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Polskie MSZ poinformowało w niedzielę, że w związku z brutalną napaścią na Polaków, polskie służby konsularne podjęły natychmiastowe działania w celu pomocy poszkodowanym oraz ich rodzinie.

 

O napadzie na Polaków jako "bestialskim" i "nieludzkim" pisała w niedzielę włoska prasa.

 

Włoskie media podały, że młode polskie małżeństwo było na wakacjach w Rimini z grupą rodaków. Ostatnią noc wakacji - z piątku na sobotę - 26-latkowie spędzali na plaży, gdzie zostali napadnięci. Napastnicy zbiorowo zgwałcili kobietę, a mężczyznę kilka razy uderzyli w głowę, wskutek czego stracił przytomność.

 

Oboje zostali też ograbieni. Policja poszukuje sprawców napadu. Z zeznań złożonych przez ofiary wynika, że napastników było czterech. Prawdopodobnie byli to cudzoziemcy pochodzący z północnej Afryki. Ci sami napastnicy zaatakowali później transseksualistę z Peru.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?