Kancelaria Sejmu: nie ma projektu o likwidacji PKW

(fot. PAP/Rafał Guz)

Do marszałka Sejmu nie wpłynął żaden projekt ws. zmian w Kodeksie wyborczym, w szczególności dotyczący likwidacji Państwowej Komisji Wyborczej - poinformowała w piątek na Twitterze Kancelaria Sejmu.

 

Centrum Informacyjne Sejmu zdementowało w ten sposób doniesienia medialne o tym, iż w Sejmie toczą się prace nad projektem nowelizacji Kodeksu wyborczego.

 

W czwartek na stronie internetowej Instytutu Spraw Publicznych pojawiło się stanowisko ISP dotyczące zmian w ustawach o KRS, ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym. Wskazano w nim m.in., że "do zrozumienia całości zmian ustrojowych, w kierunku których zmierzają obecne propozycje partii rządzącej, trzeba również dodać toczące się prace nad projektem ustawy nowelizującej Kodeks wyborczy".

 

"Planuje się w nim, między innymi, likwidację Państwowej Komisji Wyborczej w jej obecnym kształcie. W nowej odsłonie członków PKW mieliby wybierać posłowie, co uczyniłoby organ powołany do organizowania wyborów oraz kontrolowania partii politycznych zależnym od tych samych polityków" - napisano.

 

"Centrum Informacyjne Sejmu dementuje: Nie ma projektu ws. PKW. Stop fake news" - podkreśliła na Twitterze Kancelaria Sejmu.

 

"W odpowiedzi na nieprawdziwe doniesienia medialne Centrum Informacyjne Sejmu podkreśla, że do Marszałka Sejmu nie wpłynął żaden projekt ws. zmian w Kodeksie Wyborczym, w szczególności dotyczący likwidacji Państwowej Komisji Wyborczej" - czytamy.

 

Wcześniej informację o tym, iż do Sejmu wpłynął projekt zmian w Kodeksie wyborczym, który przewiduje m.in. likwidację PKW w obecnym kształcie zdementowała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek. "Bzdura i kolejny#FakeNews" - napisała.

 

W piątek od rana Senat debatuje na nową ustawą o Sądzie Najwyższym, którą Sejm uchwalił - przy protestach opozycji - w czwartek po południu. W piątek po północy senacka komisja sprawiedliwości zawnioskowała o przyjęcie tej ustawy bez poprawek.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.17

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (12)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

ekomarek1 00:43:20 | 2017-07-22
Oczywiste chyba jest ,że wybory będą nieco inne niż dotychczas.Może będzie jedna lista.Jeżeli coś będzie nie tak to siię je unieważni albo nie opublikuje wynikow.PIS już to przerabiał -nie opublikowano orzeczeń TK,które nie były wygodne dla rządzących ;twierdzono,wtedy,że to były decyzje z "prywatnych spotkań sędziów" a nie orzeczenia TK.Pamiętacie to?Można jeszcze odmówić zaprzysiężenia posłów opozycyjnych (zagranie autorstwa AD)albo podnieś progi wyborcze ,by przeszła jedna partia.Wiemy jak było(: i możemy przewidzieć jak będzie.

Oceń 2 23 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 22:14:22 | 2017-07-21
Co nie znaczy ,że go nie będzie.Znając inwencję PiSu ustawa może pojawić się np. jutro w nocy a za tydzień nad ranem zostanie uchwalona

Oceń 4 27 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR 22:10:03 | 2017-07-21
Wrzesień trzeba zacząć od skopiowania niemieckiej ustawy medialnej!

Oceń 29 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

zorro 19:26:05 | 2017-07-21
Naprawa "teoretycznego państwa" nie jest zamachem stanu.

Oceń 32 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

zorro 19:12:25 | 2017-07-21
Jak stwierdzili ministrowie z PO, Polska w czasach ich rządów to "ch.j, d..a i kamieni kupa. Osiągnięto też w tym okresie stan "państwa teoretycznego" jak sami ocenili swe dzialania. I o ile pamiętam żaden z tych "autorytetów" :
Prof. Marcin Król, Przewodniczący Rady
Jerzy Baczyński
Igor Chalupec
Prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow
Prof. Małgorzata Fuszara
Prof. Danuta Hübner
Jarosław Kurski
Dr Agnieszka Liszka-Dobrowolska
Prof. Wojciech Sadurski
Andrzej Topiński
nie wyrazil zaniepokojenia, czy dezaprobaty dla dzialań niszczących Polskę. Teraz za to straszą Polaków zwyczajnie klamiąc. Polacy nie wierzą klamcom.

Oceń 35 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 16:48:31 | 2017-07-21
Kłamstwo.

Na stronie Sejmu w punkcie "PROCES LEGISLACYJNY" i dalej w 
"Przebieg procesu legislacyjnego" każdy może znaleźć pod pozycją 1611 - Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks wyborczy.
link:
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/proces.xsp?page=2

z czym to się wiąże można przeczytać tutaj:  http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/isp-likwidacja-nie-tylko-sn-takze-panstwowej-komisji-wyborczej

Pod opinią podpisał się Zarząd Fundacji Instytutu Spraw Publicznych - dr Jacek Kucharczyk, a także  Prezes Zarządu - prof. Beata Łaciak i Rada Fundacji:

Prof. Marcin Król, Przewodniczący Rady
Jerzy Baczyński
Igor Chalupec
Prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow
Prof. Małgorzata Fuszara
Prof. Danuta Hübner
Jarosław Kurski
Dr Agnieszka Liszka-Dobrowolska
Prof. Wojciech Sadurski
Andrzej Topiński

Oceń 8 58 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook