Kuchciński: projekt ustawy o SN podnosi standardy

(fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Projekt ustawy o Sądzie Najwyższym urealnia odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów i podnosi standardy etyczne m.in. poprzez powołanie Izby Dyscyplinarnej - napisał w poniedziałek na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

 

W środę wieczorem na stronach Sejmu został opublikowany projekt PiS ustawy o Sądzie Najwyższym. Zakłada on utworzenie trzech nowych Izb SN, modyfikacje w powoływaniu sędziów SN i umożliwia przeniesienie obecnych sędziów SN w stan spoczynku, z wyjątkiem sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości.

 

W sobotę Senat przyjął bez poprawek przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz nowelizację Prawa o ustroju sądów powszechnych.

 

"Projekt ust. o #SN urealnia odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów i podnosi standardy etyczne m.in. poprzez powołanie Izby Dyscyplinarnej" - skomentował w poniedziałek na Twitterze marszałek Kuchciński.

 

W niedzielę kilka tysięcy osób, w tym przedstawiciele opozycji - m.in. KOD - protestowało w przed Sejmem przeciw planom zmian w sądownictwie. Pod adresem PiS i Jarosława Kaczyńskiego padły zarzuty "zaprowadzenia dyktatury" i groźby "rozliczenia". Milczący protest przeciw zmianom w SN odbył się też w niedzielę wieczorem przed siedzibą Sądu Najwyższego.

 

W związku z projektem o SN w poniedziałek po godz. 11 w Sejmie - na zaproszenie Nowoczesnej - spotkali się przedstawiciele klubów opozycyjnych: PO, PSL oraz UED.

 

Wspomóż Nas
Tagi: sądownictwo

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.73

Liczba głosów:

45

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Beniamin 22:22:10 | 2017-07-17
Dziwne ,że nikt z uznanych autorytetów prawniczych ani w Polsce ani w Europie nie podziela tej opinii i nie chce przenosić tych podwyższonych standardów do siebie.Rozumiem Rosję, Białoruś i Turcję bo oni te podwyższone standardy już u siebie wprowadzili , ale reszta Europy?Widocznie chcą u siebie obniżonych standardów.

Oceń 4 26 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR 18:29:56 | 2017-07-17
Wczoraj protesty. Ja rozumiem protestować przeciw czemuś, to normalna rzecz w każdym demokratycznym państwie. Szczególnie, że u nas policja jest łagodna w przeciwieństwie do policji u Angeli Merkel, ale...

Robienie sobie ławki z pomnika AK i Państwa Podziemnego (hańba!), a później pobrudzenie woskiem ze świeczek Pomnika Powstania Warszawskiego to jest skandal.

Oceń 28 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 14:03:11 | 2017-07-17
Ten pan, który według protokołu jest drugą osobą w państwie, wyraźnie nawet nie przeczytał tego projektu a wyłącznie powtarza hasła, które otrzymał z jakiegoś partyjnego rozdzielnika. To taka postsowiecka mentalność, że za pomocą kija i dyscypliny się podniosą "standardy etyczne". W tym projekcie nie ma niczego, co by dawało podstawy do takich przypuszczeń a dokładnie odwrotnie. Wpływ polityków spowoduje negatywną selekcję, stanowiska będa obejmować lojalni, wierni i posłuszni. Symbolem tego jest magister Przyłębska jako przewodnicząca "trybunału konstytucyjnego". Jakoś nie zasłynęła wnikliwymi analizami prawnymi, a posłusznym obszczekiwaniem tych, których Jarosław Kaczyński nie lubi.

Oceń 7 41 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 13:10:48 | 2017-07-17
Ha ha ha ha ha ha ... marszałeczek chyba sie zamienił na łeb z koniem. Chodziło o przejęcie sądów i sądownictwa w Polsce przez komnistyczną partię PiS i jej pierwszego sekretarza jarusia. 
Dzięki ludziom, którzy sprzedali sie za 500+ osiągnęli swój cel ponownie łamiąc konstytucję. Łamanie prawa to znak rozpoznawczy Prawa i Sprawiedliwości (sic!).

Oceń 7 43 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook