20 tys. miejsc jest dostępnych w noclegowniach

(fot. shutterstock.com)

Ponad 20 tys. miejsc dostępnych jest w noclegowniach w kraju, wszyscy potrzebujący otrzymają pomoc - zapewnił szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak, który w poniedziałek zorganizował telekonferencję z wojewódzkimi centrami zarządzania kryzysowego.

 

"Ponad 20 tys. miejsc dostępnych jest w noclegowniach w całej Polsce. Wszyscy potrzebujący otrzymają pomoc. Służby na bieżąco monitorują miejsca przebywania bezdomnych. Wszystkim potrzebującym proponują pomoc" - podkreślił dyrektor RCB.

 

Służby apelują o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na osoby bezdomne, starsze oraz dzieci, które są szczególnie narażone na zimno. Tylko w ciągu ostatniej doby z powodu wychłodzenia zmarło 10 osób.

 

W wielu miejscach w kraju panują trudne, zimowe warunki. Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek temperatura maksymalna wyniesie minus 13 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, minus 8 w centrum i minus 1 stopień na północnym zachodzie oraz na Wybrzeżu.

 

W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura spadnie do minus 20 stopni Celsjusza na południu, minus 15 w centrum, minus 6 na zachodzie i minus 4 na Wybrzeżu. Na południu lokalne spadki temperatury do minus 27 stopni.

 

Od 1 listopada 2016 roku w wyniku wychłodzenia zmarło 65 osób.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

3

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?