Zawiadomienie do prokuratury ws. Marszałka Sejmu

(fot. PAP/Jakub Kamiński)

Nowoczesna składa zawiadomienie do prokuratury, w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez marszałka Sejmu - powiedziała w sobotę Kamila Gasiuk-Pihowicz. Jej zdaniem, Kuchciński mógł nie dopełnić obowiązków i poświadczyć nieprawdę.

 

Na konferencji prasowej Gasiuk-Pihowicz powiedziała, że Nowoczesna apeluje do polityków PiS o działania zgodne z prawem, działania w duchu odpowiedzialności za państwo, nieeskalowanie obecnej sytuacji.

 

Nowoczesna chce, by budżet był procedowany na posiedzeniu 20 grudnia, bowiem - jej zdaniem - piątkowe prace odbywały się z naruszeniem prawa. Wśród postulatów jest też przywrócenie posła Michała Szczerby (PO).

 

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru powiedział, że jeżeli "sytuacja dwuwładzy i braku zrozumienia PiS-u, że utracił poparcie społeczne" będzie się utrzymywać niezbędne będą przedterminowe wybory. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.95

Liczba głosów:

22

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 19:31:09 | 2016-12-18
Czy jest podstawa prawna? Czy prokuratura i sąd są właściwe dla tej sprawy?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 18:12:26 | 2016-12-17
Ci liudzie nic nie potrafią. Nie mają podstawowej wiedzy np. historycznej czy politycznej, nie potrafią wypełniać rozliczeń finansowych, nie znają regulaminu Sejmu (a przecież to ich narzędzie pracy), w sumie czegokolwiek o czym bym wiedział z ich publicznej działalności.

Jeżeli rządy PO byly fatalne to nawet nie chce sobie wyobrażać jak wyglądałyby rządy .Nowoczesnej...

Oceń 8 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ekomarek1 12:52:44 | 2016-12-17
Prokuraror który przyjął zgłoszenie drży ze strachu.Jeżeli rzeczywiście rozpocznie śledztwo pewnie jeszcze w tym roku zakończy swoją karirę  tej instytucji.
Jakoś śledztwo w sprawie odmowy opublikowania orzeczeń TK nie nabrało rozmachu, chociaż sprawcy są w Warszawie i raczej się nie ukrywają.

Oceń 3 13 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 11:24:18 | 2016-12-17
Zawiadomienie ministra Ziobry, że jego partyjny kolega Kuchcińki popełnił przestępstwo. Jarosław Kaczyński ze śmiechu chyba opluł dzisiaj telewizor.

Oceń 9 13 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook