Poroszenko: Polska i Ukraina to przyjaciele

(fot. PAP/Jacek Turczyk)

Polska i Ukraina to nie tylko partnerzy strategiczni, to także przyjaciele - mówił prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podczas oficjalnego obiadu, który na cześć szefa ukraińskiego państwa oraz jego małżonki Maryny Poroszenko wydała polska para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

 

Poroszenko podkreślił, że rankiem 2 grudnia 1991 r., kiedy wciąż jeszcze istniał ZSRR, Polska już jako pierwsza na świecie uznała niepodległość Ukrainy. - Od pierwszego dnia Polska była wzorcem walki o niepodległość, była wzorcem dla wielu kraińskich dysydentów - powiedział ukraiński prezydent.

 

Polska wzorem dla Ukrainy

 

Zaznaczył, że obecnie Polska jest dla jego kraju wzorcem, jak przeprowadzać reformy. Jak dodał, Ukraina ma w tym zakresie opóźnienie o co najmniej 20 lat. Podkreślił jednocześnie, że obecnie proces reformowania państwa jest bardzo trudny, "kiedy trwa wojna o wolność i niepodległość".

 

- Niezwykle istotne jest, że w tym trudnym okresie czujemy ramię polskich przyjaciół - doradców w przeprowadzaniu reform, adwokata w sprawach europejskich - mówił ukraiński prezydent.

 

- Polska i Ukraina to nie tylko partnerzy strategiczni, to także przyjaciele. Przyjaciółmi są nasze narody, nasze parlamenty, nasze rządy, a także prezydenci Polski i Ukrainy - powiedział Poroszenko.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook