Ryszard Petru: chcemy odsunąć PiS od władzy

(fot. PAP / Maciej Kulczyński)

Nie tylko chcemy odsunąć PiS od władzy, ale również dać Polakom nadzieję na lepsze jutro - mówił w sobotę we Wrocławiu podczas Rady Krajowej Nowoczesnej jej lider Ryszard Petru. Szef partii skrytykował rządy PiS i przedstawił skrótowy program Nowoczesnej.

 
Zdaniem Petru po roku rządów PiS pokazało, co jest celem rządów tej partii. "Tym celem było przejęcie władzy w spółkach skarbu państwach i po drugie wyszła z tej partii prawdziwa nienawiść i pogarda do ludzi - mówię to w kontekście ustawy aborcyjnej i in vitro. Teraz widać, jakie są ich intencje, to niesłuchanie ludzi i wprowadzanie nieludzkich rozwiązań" - mówił Petru.
 
Lider Nowoczesnej podkreślił, że jego partia nie tylko chce odsunąć PiS od władzy, ale również dać Polakom nadzieję na lepsze jutro.
 
Mówiąc o programie Nowoczesnej Petru podkreślił, że partia chce ograniczyć władzę prezydenta RP oraz ograniczyć liczbę kadencji posłów, burmistrzów i prezydentów do dwóch. Nowoczesna chce również obniżyć PiT i CiT. "Chcemy również ograniczyć działalność agencji państwowych, zlikwidować stanowiska wojewodów, by marszałkowie mieli pełną władzę w regionach. Chcemy, by wszyscy rodzice mogli posyłać swoje dzieci do przedszkoli i żłobków" - mówił Petru.
 
Polityk dodał, że jego partia chce skorygować program 500 plus, aby "trafiał naprawdę do dzieci". "Chcemy wprowadzić przyjazny rozdział państwa od Kościoła i umożliwić zawieranie związków partnerskich. Chcemy wreszcie wprowadzić zasadę w gospodarce, która jest podstawą naszego sukcesu, czyli co nie jest zabronione, to jest dozwolone" - mówił Petru.
 
Lider Nowoczesnej wsparł również planowany na poniedziałek ogólnopolski protest kobiet ws. zmian w prawie aborcyjnym. "Ważne, by społeczeństwo obywatelskie dało mocny sygnał, że nie zgadza się, by kobieta, której życie jest zagrożone, nie mogła usunąć ciąży, by nie można było usunąć ciąży, kiedy jest ona wynikiem gwałtu" - mówił Petru.
 
W sobotę Rada Krajowa Nowoczesnej przyjęła kilka uchwał; m.in. uchwałę przeciwko niszczeniu polskiej edukacji, uchwałę ws. niekompetencji i niegospodarności w spółkach skarbu państwa oraz uchwałę sprzeciwiającą się ideologizacji państwa przez PiS.
Wspomóż Nas
Tagi: pis, nowoczesna, petru

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.33

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 11:12:19 | 2016-10-02
A ja jestem łysy, ale CHCĘ  czesać się  przedziałkiem.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

tomek59 20:37:09 | 2016-10-01
Reforma oświaty jest konieczne. Wystarczy posłuchać błyskotliwych wypowiedzi pana Petru.

Oceń 6 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 20:20:22 | 2016-10-01
Przy okazji chciałem pogratulować posłowi Petru i posłance Gasiuk-Pihowicz uczestnictwa w dobrowolnym przecież programie 500+.

Oceń 5 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook