"Zdaniem papieża Polska jest katolicka dzięki rodzinie"

(fot. PAP / Jacek Turczyk)

Papież Franciszek powiedział, że jego zdaniem Polska jest krajem tak silnie katolickim dzięki rodzinie wielopokoleniowej - mówił o środowym spotkaniu z papieżem na Wawelu prezydent Andrzej Duda.

 
Prezydent powiedział dziennikarzom, że rozmawiał z papieżem o "wielkiej wartości", jaką zdaniem Franciszka jest rodzina. "Właśnie tradycyjna rodzina wielopokoleniowa, gdzie dzieci wychowują się blisko swoich dziadków, którzy przekazują im tradycję" - zaznaczył Duda.
 
"(Papież) powiedział, że jego zdaniem Polska jest krajem tak silnie katolickim, właśnie dzięki rodzinie wielopokoleniowej, gdzie te wartości są przekazywane przez starsze pokolenie młodszemu pokoleniu" - powiedział prezydent.
 
Dodał, że mówił Franciszkowi o sytuacji w Polsce, w tym sytuacji rodzin i realizowanej polityce prorodzinnej.
 
"Rozmawialiśmy oczywiście o Światowych Dniach Młodzieży. Bardzo się cieszył. Mówiłem, że rzeczywiście przyjechało wielu pielgrzymów, że jest dużo radości, że się bardzo cieszą, że czekali na niego" - powiedział Duda.
 
"Ojciec święty bardzo się ucieszył. Powiedział, że też z wielką radością i że ogromnie lubi spotykać się z ludźmi, bo - powiedział, że wiele się od ludzi uczy. Ja powiedziałem, że Polacy go uwielbiają i że czekaliśmy na niego bardzo" - dodał prezydent.
 
Dziennikarze spytali prezydenta, czy papież w rozmowie w cztery oczy powiedział, żeby Polska przyjmowała uchodźców. "Mogę powiedzieć to, co zawsze mówię w tej sprawie. My jesteśmy krajem, który jest oparty na wartościach i my nie odmawiamy pomocy nikomu. Jeżeli ktoś będzie chciał do nas przyjechać, zwłaszcza jeżeli jest uchodźcą, ucieka przed wojną, chroni swoje życie, z całą pewnością zostanie przyjęty" - powiedział prezydent.
 
"Natomiast nie zgadzamy się na to, żeby siłą ludzi sprowadzano do Polski, żeby zmuszano ich do tego, żeby w Polsce przebywali, bo są wolnymi ludźmi. Mają prawo wybrać miejsce. Jeżeli ktoś wybierze Polskę, jeżeli będzie tej pomocy potrzebował i będzie zasadne, żeby mu pomóc z uwagi na jego sytuację życiową, to tę pomoc otrzyma" - zaznaczył.
 
Wcześniej dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski poinformował PAP, że Duda i Franciszek na Wawelu rozmawiali o konieczności szczególnej dbałości o rodziny.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.41

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook