Prezydent: nie ma sygnałów, że Polska jest zagrożona

(fot. PAP/Paweł Supernak)

Nie ma w tej chwili żadnych sygnałów, żebyśmy w Polsce mieli jakiekolwiek zagrożenie - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda po rozmowie z szefami służb. Poinformował też, że dwaj Polacy ranni w zamachach w Brukseli to celnicy. W sumie rannych zostało tam trzech Polaków.

 

Prezydent spotkał się z ministrem, koordynatorem służb specjalnych ministrem Mariuszem Kamińskim oraz szefami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu i Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W rozmowie uczestniczył szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

 

- Przekazano mi, jak wygląda obraz sytuacji. Nie ma w tej chwili żadnych sygnałów o tym, żebyśmy tutaj, na terenie Polski, mieli jakiekolwiek zagrożenie. Nie ma też - według tych informacji, które panowie (szefowie służb - PAP) posiadają, a posiadają dobre informacje z różnych źródeł, także i zagranicznych - nie ma zasadności do tego, żeby podwyższać jakikolwiek stan zagrożenia w tej chwili w Polsce - powiedział Duda w krótkim oświadczeniu dla prasy.

 

Spotkanie u prezydenta odbyło się już po tym, jak z przedstawicielami służb w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa spotkała się premier Beata Szydło. - Poprosiłem - zresztą tak samo jak poprosiła pani premier, z tego co wiem - o to, aby jednak wszelkie służby dbające o bezpieczeństwo naszego kraju i bezpieczeństwo Polaków zachowały szczególną, wzmożoną czujność w tej sytuacji, jaka wystąpiła - powiedział prezydent.

 

Duda powiedział też, że dwóch Polaków rannych w zamachach w Brukseli to celnicy. - O ile wiem, na lotnisku Zaventem dwóch Polaków, którzy przebywali tam na delegacji, funkcjonariuszy Służby Celnej, zostało rannych. Według informacji, które panowie mi przekazali, znajdują się zarówno oni, jak i ich rodziny w tej chwili pod opieką naszych służb konsularnych. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i że obie te osoby jak najszybciej wrócą do zdrowia - powiedział Duda.

 

Już po briefingu prezydenta MSZ poinformowało, że wśród poszkodowanych w dzisiejszych zamachach w Brukseli jest trzech polskich obywateli, którzy są hospitalizowani.

 

Najnowszy bilans wtorkowych zamachów terrorystycznych w Brukseli to 34 ofiary śmiertelne i ponad 200 rannych. Do ataków doszło na międzynarodowym lotnisku w Brukseli oraz w metrze.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.31

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (12)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 07:01:59 | 2016-03-23
"W czasie poprzednich rządów PiS zasłynął głównie z tego, że nie mogąc wykazać się sukcesami w walce z korupcją, sam taką aferę wyprodukował"

LOL

Oceń 4 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

TajemniczaJejmosc 03:07:57 | 2016-03-23
@lleszek

Cóż...Istnieje ogromna szansa, że nie wróży z wnętrzności kota, a wyciąga wnioski z informacji będących wynikiem nadzwyczajnego spotkania rządu, w którym brali udział również szefowie wszelkiego rodzaju służb. Mariusz Kamiński, którego tak gorliwie i nieustannie, jako niebywały fachowiec przecież opluwasz, wie na ten temat z pewnością o wiele więcej od ciebie. Stąd zamierzam jednak opierać się na jego komunikatach, a nie na twoich mrzonkach.

Oceń 6 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 23:32:42 | 2016-03-22
Bardzo się cieszymy, tylko pytanie na jakiej podstawie pan prezydent wygłasza takie deklaracja. Bo jedyne co można usłyszeć, to pan prezydent nas zapewnia, że otrzymał zapewnienie, że służby otrzymały zapewnienie i informacje z dobrze poinformowanych źródeł, że na razie nic nie grozi. Zaś źródłem tych informacji jest Mariusz Kamiński, którego jedyna znana kompetencja jest taka, że jak partyjny kolega prezydenta Dudy został uniewinniony przez tegoż od wyroku skazującego za nadużycie władzy. W czasie poprzednich rządów PiS zasłynął głównie z tego, że nie mogąc wykazać się sukcesami w walce z korupcją, sam taką aferę wyprodukował, a i to średnio mu wyszło.

Oceń 2 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 22:29:54 | 2016-03-22
Jeśli wywiad za rządów PiS działa tak samo jak BOR za rządów PiS ... to może być kiepsko. 

Oceń 2 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?