"Musimy razem bronić wspólnych wartości"

(fot. PAP/Paweł Supernak)

Musimy stać razem w obronie naszych europejskich wartości, w obronie naszych fundamentów kulturowych; nie możemy dać się pokonać brutalnej przemocy - oświadczył prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do zamachów, do których doszło we wtorek w Brukseli.

 

"Kto wie, co będzie; tego nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, ale jednego jestem stuprocentowo pewien, że musimy stać razem w obronie naszych europejskich wartości, w obronie naszych fundamentów kulturowych. Musimy być solidarni zarówno z Belgami, jak i wszyscy razem w Europie. Nie możemy się dać pokonać nawet brutalnej przemocy" - podkreślił prezydent.

 

Andrzej Duda spotkał się we wtorek w Pałacu Prezydenckim z muzykami z Orkiestry Symfonicznej z Hamburga. Prezydent podkreślił, że jego wystąpienie podczas tego spotkania miało być zupełnie inne, jednak zmieniły je tragiczne wydarzenia w stolicy Belgii.

 

Andrzej Duda zaznaczył, że po tym, jak dowiedział się o zamachach w Belgii, miał myśl, by odwołać to spotkanie, jednak potem zmienił zdanie. Podziękował muzykom za to, że przybyli do Pałacu Prezydenckiego. Jak zaznaczył, swoją twórczością i pracą artystyczną reprezentują fundamentalne dla Europy wartości.

 

Dwa zamachy, do jakich doszło we wtorek rano w Brukseli, pochłonęły co najmniej 28 śmiertelnych ofiar. W belgijskiej stolicy do najwyższego stopnia podniesiono alert terrorystyczny.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.27

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?