W związku z zamachem w Belgii posiedzenie RCB

(fot. EPA/LAURENT DUBRULE)

W związku z eksplozjami w Brukseli odbędzie się posiedzenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa - poinformowała we wtorek premier Beata Szydło. Posiedzenie RCB ma się rozpocząć o godz. 11.

 

"Najważniejsze jest bezpieczeństwo polskich obywateli. Za chwilę rozpocznie się posiedzenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa" - powiedziała Szydło na konferencji w Warszawie.

 

"Dzisiejszy dzień miał wyglądać zupełnie inaczej, ale tragedia w Brukseli zweryfikowała nasze plany" - powiedziała szefowa rządu, która miała wziąć udział w prezentacji kampanii informacyjnej na temat programu "Rodzina 500 Plus". Szydło podkreśliła jednak, że "w tej chwili najważniejsze jest to, co dzieje się w Brukseli" i w związku z tym udaje się na posiedzenie RCB.

 

"Mamy nadzieję, że ta tragedia, że tych ofiar nie będzie już więcej, ale wszyscy myślimy, co stało się właśnie tam" - podkreśliła premier. "Myślami jesteśmy w Brukseli, modlitwa za ofiary" - dodała szefowa rządu.

 

We wtorek w Brukseli doszło do serii eksplozji. Jak podała belgijska prokuratura 13 osób zginęło w podwójnej eksplozji, do której doszło rano w hali odlotów na lotnisku Zaventem w Brukseli. Do wybuchów doszło także na stacjach metra w pobliżu instytucji UE, gdzie - według mediów - zginęło 10 osób.

 

W całej Belgii wprowadzono najwyższy, czwarty stopień zagrożenia terrorystycznego. Lotnisko w Brukseli ewakuowano i zamknięto. Drogi dojazdowe zostały zablokowane dla normalnego ruchu. Nie kursuje metro, wstrzymano także ruch autobusów i tramwajów, zamknięto główne stacje kolejowe.

 

Rządowy sztab kryzysowy wydał komunikat do mieszkańców, by zostali w domach albo w pracy i nie wychodzili na zewnątrz. Także Komisja Europejska wydała takie zalecenie dla swoich urzędników.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?