Prezydent rozmawia z wicepremierem Piechocińskim

(fot. PAP/Jakub Kamiński)

W poniedziałek przed godz. 18 do Belwederu na spotkanie z prezydentem Bronisławem Komorowskim przybył wicepremier, szef PSL Janusz Piechociński. Wcześniej Komorowski rozmawiał z premier Ewą Kopacz.

 

W piątek prezydent mówił, że od liderów koalicji chce się dowiedzieć, czy koalicja jest stabilna i czy "może dźwigać skutecznie ciężar odpowiedzialności za zmieniany w wymiarze personalnym rząd".

 

Chodzi o zmiany na stanowiskach ministrów zdrowia, skarbu państwa oraz sportu i turystyki. Po spotkaniu z Komorowskim szefowa rządu poinformowała, że kandydatami na nowych ministrów: zdrowia, skarbu i sportu są: prof. Marian Zembala, poseł PO Andrzej Czerwiński i b. wioślarz Adam Korol. Zmiany w składzie Rady Ministrów mają być dokonane we wtorek rano.

 

Piechociński mówił w poniedziałek, że kontynuacja koalicji PO-PSL jest kwestią odpowiedzialności za państwo. Jak dodał, zasugeruje prezydentowi wycofanie się z planowanego referendum m.in. ws. Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

 

W ubiegłym tygodniu, po ujawnieniu w internecie akt ze śledztwa ws. afery podsłuchowej ze stanowisk zrezygnowali m.in. Bartosz Arłukowicz, Włodzimierz Karpiński i Andrzej Biernat.

 

A także wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowski, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Z funkcji szefa doradców premiera odchodzi Jacek Rostowski, a z funkcji koordynatora służb specjalnych - Jacek Cichocki (pozostaje szefem KPRM). Decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu podjął też Radosław Sikorski.

 

W odpowiedzi na kryzys rządowy, SLD złożyło projekt uchwały o skróceniu kadencji Sejmu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook