Sikorski: dymisja w trosce o Platformę

(fot. PAP/Paweł Supernak)

Radosław Sikorski poinformował, że w wyniku rozmowy z premier Ewą Kopacz podjął decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu. Będzie ją pełnić do powołania swego następcy, co - według niego - "nastąpi w najbliższych dniach".

 

O tym, że Sikorski zadeklarował rezygnację, poinformowała nieco wcześniej w środę premier Kopacz. Ogłosiła ona swoje decyzje będące pokłosiem ujawnienia akt śledztwa ws tzw. afery podsłuchowej i przedstawiła decyzje osób, które występowały na upublicznionych w ubiegłym roku nagraniach ministrów i polityków PO.

 

Sikorski powiedział, że decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu podjął w trosce o Platformę Obywatelską. "Jedyną partię, która jest w stanie utrzymać tę pozycję, którą Polska wypracowała zarówno na arenie międzynarodowej, jak i w kraju w ostatnich latach. Jej interes, jej szanse wyborcze są dla mnie ważniejsze niż osobiste ambicje" - dodał.

 

Sikorski zapowiedział, że zamierza pełnić funkcję marszałka do powołania swego następcy, co - według niego - "nastąpi w najbliższych dniach". Dodał, że w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie liderem listy wyborczej PO w Bydgoszczy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.73

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?