Pomóżcie rodakom z Ukrainy odnaleźć się w kraju!

(fot. EPA/OLEG PETRASYUK)

W związku z dniem modlitwy o pokój na Ukrainie ogłoszonym przez Konferencję Episkopatu Polski na niedzielę, Caritas Polska uruchamia zbiórkę środków na rzecz ofiar konfliktu posiadających Kartę Polaka, szukających nowego życia w Polsce, nieobjętych pomocą rządową.

 

"Wiele osób posiadających Kartę Polaka z obszarów objętych konfliktem wojennym na Ukrainie emigruje do Polski. Trudno im się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Brak środków do życia, mieszkania, pracy i niepewność jutra stawiają ich w bardzo trudnej sytuacji, którą często pogarsza jeszcze niemożność powrotu na Ukrainę. Obecnie w Polsce znajduje się 60 takich osób, na przyjazd do Polski czeka kolejnych 30. Większość z nich to młode małżeństwa z dziećmi" - czytamy w apelu przekazanym PAP w sobotę.

Dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz podkreśla w nim, że "ważne jest nie tylko to, że pomożemy naszym rodakom materialnie, ale ważne jest również to, że taka pomoc będzie gestem przyjaźni i zachęty do znalezienia swojego miejsca w kraju, z którego pochodzili ich ojcowie".

Autorzy apelu organizują zbiórkę środków na zabezpieczenie ich podstawowych potrzeb. Wartość jednej wyprawki dla Polaka - jak poinformował rzecznik Caritas Paweł Kęska - wynosi 1000 zł. W jej skład wejdą: pościel, naczynia i sztućce, czajnik elektryczny, środki higieny i czystości.

Akcję można wspomóc wysyłając SMS charytatywny pod nr 72052 z hasłem UKRAINA (koszt 2,46 zł z VAT) oraz poprzez wpłaty na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem UKRAINA. Zbiórka będzie prowadzona do niedzieli 29 marca.

Caritas Polska jest największą organizacją pozarządową działającą na polu charytatywnym. Została reaktywowana 10 października 1990 roku przez Konferencję Episkopatu Polski. Odwołuje się do tradycji pracy charytatywnej Caritas sprzed 1950 roku. Działa w oparciu o ustawę z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego. Od 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~zbójnicki pies 09:37:16 | 2015-03-22
skoro można kupic to już wiadomo że wszyscy bez wyjątku nie zasługuja na pomoc,dziwne to

Oceń 1 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 13:08:41 | 2015-03-21
Kartę Polaka dostało wielu ludzi, którzy nie mają polskiego pochodzenia.

Oceń 4 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?