Spotkanie Kopacz w sprawie Ukrainy

(fot. Kancelaria Premiera / Foter / CC BY-NC-ND)

W poniedziałek o godz. 16 premier Ewa Kopacz spotka się z szefem MSZ Grzegorzem Schetyną, minister spraw wewnętrznych Teresą Piotrowską oraz wiceszefem MON Czesławem Mroczkiem - poinformowała Kancelaria Premiera. Tematem rozmów będzie aktualna sytuacja na Ukrainie.

 
Doradca w gabinecie politycznym premier Kopacz Sławomir Nitras powiedział w poniedziałek PAP, że sytuacja na Ukrainie jest napięta, dlatego - jak podkreślił - rząd musi trzymać rękę na pulsie i reagować. "Spotkanie ma przede wszystkim charakter informacyjny i koordynacyjny" - zaznaczył.
 
W poniedziałek po południu na specjalnym posiedzeniu poświęconym zaostrzeniu sytuacji na wschodzie Ukrainy zbierze się Rada Bezpieczeństwa ONZ. Dyplomaci nie spodziewają się żadnej konkretnej decyzji po tym spotkaniu, którego zwołania domagał się Kijów. W sobotę 15 członków Rady Bezpieczeństwa nie zdołało dojść do porozumienia w sprawie deklaracji potępiającej dokonany tego dnia ostrzał strategicznego ukraińskiego portu Mariupol. OBWE oświadczyła, że ataku dokonano z terenów kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów.
 
W ostrzale strategicznego ukraińskiego portu Mariupol zginęło 30 cywilów, a ok. 100 osób zostało rannych. Mariupol leży na jedynej drodze lądowej między Rosją a okupowanym przez nią Krymem, ok. 60 km na zachód od rosyjskiej granicy i ok. 40 km od zajętego przez separatystów Nowoazowska. Ukraińcy obawiają się, że jeśli Rosja otwarcie zaatakuje ich kraj, to główną ofensywę przypuści właśnie w tym regionie.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook