Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości

W tym roku marsz będzie miał także charakter obywatelskiego sprzeciwu wobec tego wszystkiego, co działo się w związku z wyborami samorządowymi.

W przyszłą sobotę 13 grudnia ulicami Warszawy już po raz czwarty przejdzie wielki Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości. W tym roku będzie on również okazją do zamanifestowania swojego sprzeciwu wobec fałszerstwom w ostatnich wyborach samorządowych.

 

Wczoraj odbyła się uroczysta prezentacja Komitetu Honorowego Marszu.

 

W skład ukonstytuowanego wczoraj Komitetu Honorowego Marszu Wolności, Solidarności i Niepodległości wchodzą m.in. premier Jan Olszewski, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, marszałek Marek Jurek, prof. Andrzej Nowak, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński, prezes TV Republika Tomasz Terlikowski oraz redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.


Jak podkreślił podczas konferencji prasowej w Sejmie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, dotychczasowe marsze miały przypominać te wszystkie idee, które łączą się z "Solidarnością" i tradycją walki o wolność, sprawiedliwość i niepodległość. - W tym roku marsz będzie miał także charakter obywatelskiego sprzeciwu wobec tego wszystkiego, co działo się w związku z wyborami samorządowymi.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.85

Liczba głosów:

52

 

 

Komentarze użytkowników (28)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~gng 14:26:23 | 2014-12-12
1/Nie lubię Kaczyńskiego za zmarnowanie zwycięstwa z 2005 roku. Był głównym rozgrywającym i zamiast obiecanej wielkiej koalicji (wtedy jeszcze nie było żadnego konfliktu między PiSem a Platformą) zlepił dla własnej wygody kuriozalny sojusz z populistyczną Samoobroną i karłowatą Ligą Giertycha.

2/Skutkiem tamtych przewalanek jest trwająca do dziś propagandowa wojna wszystkich ze wszystkimi.

3/Poparcie dla marszu, dla demokracji, dla porządnego wybierania radnych (bez "spuszczania do kibla" milionów głosów ) nie jest i nie będzie poparciem dla Kaczyńskiego.

4/Gorzej, że w wyborach parlamentarnych - jakiekolwiek poparcie kandydatów związanych z PiSem przełoży się na podtrzymanie Kaczyńskiego na wierchuszce. Czarno to widzę. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tadek 13:36:05 | 2014-12-12
Buk ,humor, obczyzna...

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~OSA 13:38:22 | 2014-12-06
Przykro czytac wiekszosc komentarzy na Deonie.Podobno to Jezuickia strona.Gdzie tu milosc i wyrozumienie dla innaczej myslacych.Widocznie mamy innych papiezy za naczych Pasterzy.Jak to wszystko pogodzic ze sw.Janem Pawlem II. czy papiezem Franciszkiem.Oni mogli i moga rozmawiac ze wszystkimi,nawet wrogami kosciola .Kaczynski szuka poparcia u biskupow i nic dziwnego bo np biskup Meringw wywiadzie udzielonym prasie prawie chwali sie tym,ze nie rozmawia zludzmi o innych niz on pogladach,bo nie ma sensu -oni swoich pogladow nie zmienia.A Jezus- czy odrzucal kogokolwiek;nie potepial i nie nienawidzil.Marsz nienawisci  13 grudnia to przejaw braku milosci do wspolobywateli - nic wiecej.Ojciec Kaczynskich blizniakow- nie doczekal chwili kiedy jeden z nich zostal Prezydentem -ze tragedia dla Polski byloby gdyby synowie posiedli wladze.Nie potepiam ich,ale widac jacy to niedobrzy ludzie,ktorzy dla checi wladzy absolutnej gotowi sa zrujnowac Polske.Pytanie -gdzie ten brak demokracji w Polsce skoro moze organizowac marsze czy ublizac innym obywatelom .Do jakiej grupy Zaliczyc czlonkow PIS-u Gizynskiego Hofmana i spolke ,skora dokonywali defratacji publicznych pieniedzy?

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~cm 20:25:04 | 2014-12-05
Oczywiście hucpiarze partyjni i najemnicy pseudomediów rzekomo prawicowych rzucili się na fora i zagłuszją zdrowy rozsądek. Nie damy się zastraszyć i nie oddamy Kościoła w ręce zarazy partyjnej. A biskupi w komitecie honorowym już nie raz pokazali, że udział w hucpie partyjnej jest ważniejszy niż misja Kościoła. Bogu dziękujmy, że większość Episkopatu jest z dala od takich wybryków. 

Oceń 2 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~obowiązek każdego Polaka 17:16:25 | 2014-12-05
Nagranie z prezentacji komitetu honorowego marszu
http://www.youtube.com/watch?v=p26Ie7tNeRs&list=UUB-MOAnRB9zM4qFGnjdBp5Q&index=2

Komitet honorowy marszu 
http://marsz13grudnia.pl/komitet_honorowy

Między innymi:
JE ks. Abp Wacław Depo, JE ks. Bp Wiesław Mering, JE ks. Bp Ignacy Dec, JE ks. Bp Antoni Pacyfik Dydycz, JE ks. Bp Edward Frankowski, Bogusław Nizieński, Andrzej Gwiazda, Zofia Romaszewska, Ks. Stanisław Małkowski, Marek Kuchciński, Stanisław Karczewski, Prof. Zyta Gilowska, Jarosław Gowin, Zbigniew Ziobro, Wiesław Johann, ...

Oceń 11 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~KiT 17:06:17 | 2014-12-05
Ciekawe, że o nadużyciach mówią jak zwykle Ci, których tam nie było. Ci co byli w komisjach zwłaszcza mężowie zaufania i obserwatorzy z PiS-u nic nie stwierdzili, ale organy partyjne owszem. Zwykła obłuda i cynizm partyjnych kacyków. Na szczęście zwolenników urojeń i wymyślonych historyjek jest stosunkowo niewielu, szkoda że cierpi na tym nasza Ojczyzna.

Oceń 3 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 16:22:04 | 2014-12-05
Wielki marsz to ilu uczestników? bo jakoś niezbyt dużo uczestniczyło w tych marszach ludzi, chociaż PiS organizował przejazdy na te marsze.

Oceń 1 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wicie, rozumicie 14:53:33 | 2014-12-05
tow. Jozef Cyrankiewicz Poznań 29 czerwca 1956
http://www.youtube.com/watch?v=r-xuuqPcE44

tow. Bierut powołanie PZPR
http://www.youtube.com/watch?v=LnufwcV_-U4&list=PLD98DD481383062CD&index=4

Świetne wystąpienie tow. Cyrankiewicza mówiące o demokracji i szaleństwie prowokacji reakcyjnego podziemia

Oraz wspaniała informacja tow. Bieruta o powstaniu Polskiej Zjednoczonej Platformy Obywatelskiej utworzonej z PO i PSL 

Oceń 10 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~111111111111111111111 14:35:10 | 2014-12-05
http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-the-economist-chwali-polske-i-komplementuje-tuska,nId,1569703

Oceń 1 11 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~z pamiętnika leminga 14:22:56 | 2014-12-05
Kiedy usłyszałem o aferze hazardowej nic nie zrobiłem - bo nie jestem hazardzistą.
Kiedy usłyszałem o aferze Amber Gold nic nie zrobiłem - bo nie lokowałem tam złota.
Kiedy zabrali pieniądze z OFE nic nie zrobiłem - bo emerytem będę za kilkadziesiąt lat. Kiedy podnieśli wiek emerytalny nic nie zrobiłem - cóż tam rok czy dwa.
Kiedy usłyszałem o aferze taśmowej nic nie zrobiłem - bo to tylko były rozmowy prywatne.
Kiedy usłyszałem o aferze wyborczej nic nie mogłem zrobić - bo nie miałem już wpływu na demokracje.

Teraz słyszę o jakimś proteście i nic nie zrobię, bo pisiorów nie lubię szczególnie za zbrodnię Smoleńsku

Oceń 17 3 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?