58 obserwatorów z Polski będzie na Ukrainie

Polska wyśle 58 obserwatorów na przedterminowe wybory do Rady Najwyższej Ukrainy - ukraińskiego parlamentu - które odbędą się 26 października - poinformowało PAP MSZ."Polska wyśle 58 obserwatorów w ramach misji OBWE obserwującej najbliższe wybory parlamentarne na Ukrainie. 14 obserwatorów to będą pracownicy MSZ, natomiast 44 osoby będą zrekrutowane przez Fundację Solidarności Międzynarodowej na zlecenie MSZ" - powiedział PAP rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

 

Wśród obserwatorów znajdą się - jak zaznaczył Wojciechowski - eksperci, politolodzy, działacze organizacji pozarządowych. "Będą to osoby, które znają języki, mają wiedzę na temat regionu, spełniają kryteria formalne OBWE" - podkreślił.

 

"Zawsze staramy się na Ukrainie mieć jak największy kontyngent w ramach przysługujących nam limitów"- zaznaczył rzecznik MSz.

 

Przedterminowe wybory do Rady Najwyższej Ukrainy odbędą się 26 października. Prezydent Petro Poroszenko uzyskał prawo do rozwiązania Rady Najwyższej w sierpniu, gdyż po miesiącu od rozpadu koalicji parlamentarnej deputowani nie stworzyli nowej. Wcześniejsze wybory do parlamentu były jednym z haseł Poroszenki podczas kampanii przed zwycięskimi dla niego wyborami prezydenckimi w maju bieżącego roku.

 

Obecnie w Radzie Najwyższej Ukrainy zasiadają przedstawiciele pięciu ugrupowań: Batkiwszczyny, UDAR-u, Swobody, Partii Regionów i Komunistycznej Partii Ukrainy.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.6

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook