"Integralność Ukrainy musi być przywrócona"

(fot. Chatham House / flickr.com)

Integralność Ukrainy musi być przywrócona; w związku z zestrzeleniem malezyjskiego samolotu sankcje powinny być wprowadzone; odpowiedzialność ponoszą ci, którzy dostarczali broń - mówił szef MSZ Radosław Sikorski po spotkaniu ministrów SZ i obrony Polski i Wielkiej Brytanii.

 

W Warszawie odbyło się w poniedziałek spotkanie ministrów spraw zagranicznych i ministrów obrony Polski i Wielkiej Brytanii. Radosław Sikorski z Tomaszem Siemoniakiem rozmawiali z Philipem Hammondem i Michaelem Fallonem. W poniedziałek w Brukseli ambasadorowie państw UE mają rozmawiać o zaostrzeniu sankcji w związku z kryzysem na Ukrainie. Ambasadorowie mają po raz kolejny rozszerzyć listę osób objętych sankcjami wizowymi i finansowymi. Według dyplomatów do listy mogą zostać dopisane osoby bliskie Kremlowi.

 

Sikorski poinformował, że rozmowa z szefami MSZ i MON Wielkiej Brytanii dotyczyła rozwoju sytuacji na Ukrainie i "przyspieszenia decyzji" w związku z zestrzeleniem malezyjskiego samolotu. "Uważamy, że sankcje powinny być wprowadzone, gdyż odpowiedzialność za tę tragedię ponoszą ci - Federacja Rosyjska - którzy dostarczali i nadal niestety dostarczają zaawansowanej broni tzw. separatystom, wśród których też dowódcze, kierownicze funkcje sprawują obywatele rosyjscy" - oświadczył szef polskiej dyplomacji.

 

"Uważamy, że integralność terytorialna Ukrainy powinna być przywrócona" - podkreślił.

 

Nawiązując do jesiennego szczytu NATO w Walii Sikorski mówił, że dla Polski kluczowy jest pakiet wzmacniania flanki wschodniej Sojuszu. "Tak, byśmy w Polsce mogli poczuć się wreszcie tak samo bezpieczni, jak pozostali sojusznicy" - powiedział.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~... 22:22:29 | 2014-07-28
Sikroski to sobie może uważać, po taśmach i tak nikt go już nie traktuje poważnie.

Ukraińcy natomiast powinni sobie zadać pytanie czy warto było dla Unii Europejskiej zniszczyć swój kraj i rozejrzeć się kto ich do tego podburzył.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 16:51:10 | 2014-07-28
USA są największym eksporterem broni na świecie, więc zgodnie z  filozofią Sikorskiego, powinny płacić za wselkie szkody wyrządzone tą bronią.

Pierwsza z bregu Syria, zarz po niej Libia. Do dzieła Sikorski, żądaj od Amerkanów odszkodowań dla tych krajów i kary dla USA.

Ja abstrahuję od tego, że na tę chwilę nie ma dowodów, że ten samolot zestrzelili powstańcy, natomiast wiele poszlak wskazuje na kijowską juntę oraz na to, że to zestrzelenie nie było przypadkowe. Wiele również wskazuje na to, że USA przyczyniły się do tego zestrzelenia.

Samolot z nieznanych przyczyn zboczył z kursu, a w tym czasie Amerykanie prowadzili manewry na Morzu Czarnym niedaleko od miejsca zestrzelenia. Były sygnały o zakłóceniach w GPS w tym czasie.

Oceń 1 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?