Barack Obama spotkał się z Poroszenką

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

W środę rano rozpoczęło się spotkanie prezydenta USA Baracka Obamy z prezydentem elektem Ukrainy Petrem Poroszenką. Obaj goszczą w Warszawie w związku z obchodami Święta Wolności w 25. rocznicę wyborów parlamentarnych 1989 r.

 

To pierwsze spotkanie Baracka Obamy z prezydentem elektem Ukrainy. Po rozmowie planowane jest krótkie spotkanie z amerykańskimi i ukraińskimi dziennikarzami.

 

Prezydent USA zapowiedział we wtorek, że podczas spotkania z Poroszenką będzie chciał usłyszeć, czego potrzebuje Ukraina i co będzie w tej chwili dla niej najskuteczniejsze. Mówił też, że Ukraińcy powinni sami zdecydować o przyszłości swojego kraju.

 

Obama powiedział wówczas, że na podstawie rozmów, które do tej pory były przeprowadzane z urzędnikami z Ukrainy, wnioskuje, iż "są bardzo zainteresowani tym, żeby było dostarczane wsparcie gospodarcze".

 

Poroszenko, zwycięzca wyborów prezydenckich na Ukrainie z 25 maja, przybywa ze swoją pierwszą wizytą do Polski na zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Weźmie udział w uroczystych obchodach 25-lecia wolności. 7 czerwca w Kijowie polski prezydent weźmie udział w zaprzysiężeniu Poroszenki.

 

Przed spotkaniem z Obamą Poroszenko rozmawiał z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym. W środę planowane jest także spotkanie Poroszenki m.in. z prezydentem Francji Francoisem Hollandem.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook