Komitet ubiera się za publiczne pieniądze

Przez pół roku działalności Komitet Konkursowy Kraków 2022 wydał 0,5 mln zł na umowy cywilnoprawne, a prawie ćwierć miliona na bilety lotnicze. Na liście zakupów jest m.in. 14 kompletów ubrań z Vistuli za 35 tys. zł oraz namiot sferyczny za 55 tys. zł.


Do rejestru umów komitetu dotarł portal Bezkompromisowo.pl, a informuje o tym "Dziennik Polski".


Uwagę zwracają wydatki na komplety ubrań dla członków delegacji reprezentujących Kraków, składające się z kurtki, kostiumu damskiego lub garnituru, koszuli, a do tego apaszki lub krawata. Wymogiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego jest, aby członkowie oficjalnych delegacji mieli jednakowe stroje, po których będą rozpoznawani - wyjaśnia wiceprezydent Krakowa Magdalena Sroka, która niedawno zastąpiła na stanowisku przewodniczącej komitetu Jagnę Marczułajtis-Walczak.


W zeszłym tygodniu znacznie zmienił się skład zarządu komitetu, a w tym tygodniu dyrekcja biura. Do byłych członków zarządu i dyrekcji biura wystosowano pisma z prośbą o zwrot reprezentacyjnych strojów. Nie wiadomo jednak, czy będą one pasować na nowych przedstawicieli komitetu. Jeśli nie, trzeba będzie zamawiać nowe stroje.


Komitet pieniędzmi zasilają województwo małopolskie i gminy zaangażowane w projekt związany z igrzyskami. Wiceprezydent Sroka zaznacza, że cały czas nadzór nad wydawaniem pieniędzy przez komitet sprawuje Ministerstwo Sportu oraz zespół powołany przez gminę Kraków do koordynacji tych wydatków. 

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: kraków

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~antoni 14:01:54 | 2014-04-25
Myślę, że cała ta sprawa z olimpiadą w Krakowie jest dobrym przykładem jak za publiczne pieniądze "urządza sobie zycie" wąska grupa tzw wybrańców. Dobrze opłacani pracownicy korzystaja dodatkowo z wyjazdów, przelotów, konferencji, zakwaterowania, wyżywienia etc A palące problemy w kraju (zdrowie, edukacja, pomoc społeczna, wzrost wynagrodzeń, tworzenie miejsc pracy, organizowanie prac publicznych i wiele innych spraw czeka sobie latami na rozwiązanie.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook