PiS: Odbudowywać polski przemysł i dać pracę

(fot. Eugen / Fotopolska.eu / (CC BY-SA 3.0) / Wikimedia Commons)

Praca powinna być w centrum zainteresowania każdej władzy i powinna być sprawą najważniejszą - mówił we wtorek w Rudzie Śląskiej lider PiS Jarosław Kaczyński. Niestety dzisiaj w Polsce tak nie jest - dodał. Jak zauważył, w Polsce jest ok. 2 mln bezrobotnych.

 

- Jeśli spojrzymy na dzisiejsza Polskę i jej problemy, musimy zdać sobie sprawę z tego, że tylko takie państwo, gdzie obywatele mają szansę na zatrudnienie, może być państwem silnym, bo praca daje każdemu z nas i środki utrzymania, ale także poczucie bezpieczeństwa, poczucie sensu - podkreślił Kaczyński.

 

Jak zaznaczył, dlatego praca jest taka ważna i dlatego powinna być w centrum zainteresowania każdej władzy. - Powinna być sprawą, która jest dla każdej władzy, każdej grupy rządzącej najważniejsza. Niestety dzisiaj w Polsce tak nie jest - zauważył lider PiS.

 

Podkreślił, że w Polsce jest przeszło 2 mln osób bezrobotnych, przeszło 2 mln ludzi wyjechało z Polski, bo nie mieli pracy. - Mamy umowy śmieciowe, nieregulowany czas pracy. Państwo, które został ufundowane na Solidarności, na wielkim ruchu pracowniczym, dzisiaj praw ludzi pracy nie przestrzega w różnych wymiarach - ocenił Kaczyński. W tym kontekście przywołał przedłużenie wieku emerytalnego mimo protestów i dużej liczby podpisów pod wnioskiem o referendum w tej sprawie.

 

Przypomniał, że kiedy PiS było u władzy, powstało prawie 1,3 mln miejsc pracy, a bezrobocie spadało.

 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że PiS po dojściu do władzy będzie odbudowywać polski przemysł. Życzył premierowi Donaldowi Tuskowi, żeby przyjechał na Śląsk i zobaczył, co tam się dzieje.

 

Prezes PiS krytykował sytuację w Kompanii Węglowej i innych przedsiębiorstwach związanych z górnictwem. - W przemyśle ciężkim w wielu miejscach jest tak, jakby ktoś chciał doprowadzić do tego, żeby to wszystko upadło - mówił Kaczyński. - Kadry są tak szczególnego rodzaju, że trzeba sobie zadać takie pytanie - dodał.

 

Zapytany, czego życzyłby premierowi Donaldowi Tuskowi z okazji przypadających we wtorek urodzin, Kaczyński odpowiedział, że chciałby, aby Tusk przyjechał na Śląsk i zobaczył, co tam się dzieje. - Żeby zastanowił się nad tym i pomyślał, że trzeba zmienić ludzi (...). Ale dziś jest taki czas wokół Polski i wewnątrz Polski, że urodzin prezydentów czy premierów nie należy obchodzić, to jest czysto prywatna sprawa - zaznaczył Kaczyński.

 

Prawo i Sprawiedliwość, według prezesa partii, ma program odbudowy miejsc pracy w górnictwie i całym przemyśle ciężkim. - Niezależnie od tego, co będą robić inni, my w pewnym momencie będziemy odbudowali polski przemysł - zapowiedział Kaczyński. Będziemy odbudowywali miejsca pracy, bo bez tego nie może być Polski - dodał.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

20

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~neokolonializm 19:25:45 | 2014-04-22
Krajobraz polskiej gospodarki - OTWÓRZMY OCZY z prof. Witoldem Kieżunem

http://www.youtube.com/watch?v=JQfht9RXk-Q

Oceń 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~KOn 17:15:12 | 2014-04-22
Adenauer powiedzial: "nie ma silnego panstwa bez przemyslu kluczowego i energetyki". PO zniszczyla "na zamowienie" Polski przemysl !!!

Oceń 8 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 16:38:51 | 2014-04-22
PRL dawał zatrudnienie wszystkim i wiemy, jak się to skończyło.

Państwo nie ma zapewniać pracy, ale ma nie przeszkadzać firmom w ich funkcjonowaniu.

Niech PiS przywróci ustawę Wilczka i nic więcej nie robi, Polacy poradzą sobie bez ich pomocy, która tak naprawdę utrudnia funkcjonowanie gospodarki.

Oceń 3 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~DK 15:07:46 | 2014-04-22
To co napisze chyba będzie brutalne, ale niech się Polska władza odturla od przemysłu to  może w końcu będzie dobrze.
1 Przecież to oni i ich koledzy na ciepłych partyjnych pozycjach, bez pojęcia o przemyśle.
2 Niech obniżą podatki to bedzie więcej miejsc pracy.
3 Ja tam nie chce płacić wiecej państwu z umów zlecenie.

Oceń 2 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?