Cox: nie wolno czekać na następną aneksję

(fot. consilium.europa.eu)

Europa musi być twarda; katastrofą byłoby zaakceptowanie przekraczania kolejnej granicy przez Rosję - mówi o kryzysie ukraińskim "Dziennikowi Gazecie Prawnej" b. szef europarlamentu Pat Cox.


Jak przypomina, w późnych latach 30. XX w. działano dokładnie w ten sposób, ale zamiast lepiej, było tylko gorzej. Polityka appeasementu musi mieć swoje granice - podkreśla.


Cox pozytywnie ocenia jednogłośną postawę UE, w tym m.in. stopniowanie sankcji wobec Rosji. Wielkim politycznym pytaniem jest, co zrobimy dalej - dodaje.


Ukraina pilnie potrzebuje oznak europejskiej solidarności - zaznacza irlandzki polityk, który w ub.r. wraz z Aleksandrem Kwaśniewskim prowadził rozmowy z ukraińskimi władzami o zwolnieniu z kolonii karnej Julii Tymoszenko.


W Irlandii jest powiedzenie: "nie zamyka się drzwi stajennych, kiedy konie uciekły" i wydaje mi się, że z znajdujemy się właśnie w takiej sytuacji - mówi Cox. I wylicza: Rosja znów wyciąga broń energetyczną, we wschodnich miastach Ukrainy trwają prowokacje, a u granic stoi 40 tys. żołnierzy.


"To jest moment, w którym Europa musi być twarda. Czekanie na kolejną aneksję jest czekaniem, aż kolejny koń ucieknie ze stajni" - podkreśla.

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: pat cox, ukraina

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~MR 13:30:02 | 2014-04-14
Europa jedst twarda w powtarzaniu, że musi być twarda i srogo ukarze Rosję, gdy ta zrobi następny krok. W ten sposób stale jesteśmy o krok za Putinem. "Europa" to banda cwaniaków i tchórzy.
 Ostatnio wypsnęło się p. Merkel na pytanie o sankcje ekonomiczne - " w Niemczech biznes jest prywatny".  Dziekuję nie mam dalszych pytań.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook