"Armia nie dała się wciągnąć w konflikt"

(fot. PAP/Jacek Turczyk)

Dowództwo armii ukraińskiej zachowało się podczas ostatniego kryzysu "bardzo umiarkowanie, sensownie i logicznie", nie dając się wciągnąć w konflikt wewnętrzny - ocenił w środę prezydent Bronisław Komorowski po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.


Posiedzenie RBN było poświęcone 15-leciu obecności Polski w NATO oraz ocenie konsekwencji kryzysu ukraińskiego dla bezpieczeństwa Polski.


Prezydent poinformował na konferencji prasowej, że podczas posiedzenia RBN dokonano m.in. oceny działania systemu obronnego Ukrainy ze szczególnym uwzględnieniem sił zbrojnych w okresie kryzysu.


Komorowski przypomniał, że Polska była członkiem natowskiego programu Partnerstwo dla Pokoju, które dla naszego kraju było drogą do członkostwa w Sojuszu Północnoatlantyckim.


"Ukraina wybrała nieco inną drogę, ale też jest członkiem Partnerstwa dla Pokoju, bierze udział w różnego rodzaju operacjach wspólnych także z siłami państw NATO, m.in. w Afganistanie" - powiedział. Jak dodał, ukraińskie siły zbrojne brały też udział w ćwiczeniach wojskowych NATO Steadfast Jazz, które odbywały się w 2013 roku na terytorium Polski.


Komorowski wyraził przekonanie, że poprzez pogłębioną współpracę Z NATO, Ukraina w ciągu ostatnich lat "uzyskała sytuację taką, że system dowodzenia armii ukraińskiej zachował się bardzo umiarkowanie, sensownie i logicznie w okresie kryzysu".


"Armia ukraińska nie dała się wciągnąć w konflikt wewnętrzny, co samo w sobie świadczy o głębokości zmian w systemie obronnym Ukrainy" - ocenił prezydent.

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook