Zapalmy świeczki w oknach na znak solidarności

Premier Donald Tusk zaapelował, aby w piątek o godz. 20 w oknach polskich domów zapłonęły świeczki jako symbol solidarności z Ukraińcami i dla uczczenia pamięci ofiar wydarzeń na Ukrainie. 

 

21 lutego 2014 (piątek) o godzinie 20:00 zapalmy świeczki w naszych oknach. Będzie to symbol naszej solidarności z narodem ukraińskim.

Jest to odpowiedź na apel premiera i wszystkich polityków, którzy spotkali się dziś i ponad podziałami chcą działać dla Ukrainy.

 

Światło dla Ukrainy | 21.02.2014 | Godzina 20:00

 

>> Dołącz do wydarzenia

 

 

 

Módlmy się za Ukraińców (Let's pray for the Ukrainians)

 

Ostatnie wydarzenia w Kijowie budzą strach - od 22 lat Ukraina jako niezależne państwo nie doświadczyła przemocy na taką skalę.

Na znak solidarności pomódlmy się w intencji pokoju i nadziei dla narodu ukraińskiego.

Last events in Kiev are fearful - since 22 years Ukraine as an independent state have not experience such a violence.

In solidarity let's pray for peace and hope for the Ukrainian Nation.

 

Dołącz do wydarzenia i zaproś znajomych: facebook.com/events/615739121820640

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.08

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (21)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~a co z Majdanem 00:58:03 | 2014-02-22
23:15
Wg ukraińskich mediów Wiktor Janukowycz uciekł z Kijowa i obecnie jest w drodze do Charkowa.
Na kijowskim Majdanie trwają uroczystości pogrzebowe osób zabitych w ciągu ostatnich dwóch dni. Samolot Janukowycza kieruje się w stronę Soczi.
Razem z prezydentem odlecieli: przewodn  Rady Najwyższej (parlamentu) Wołodymyr Rybak, szef administracji prezydenckiej Andriej Klujew oraz biznesmen i deputowany do parlamentu Wadym Nowinski.

Wg glavcom.ua Janukowycz polecił wywieźć cenne przedmioty z gmachu administracji prezydenckiej oraz z jego prywatnej rezydencji.

23:14
Prezydent USA Barack Obama rozmawiał telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Rozmowa trwała ponad godzinę i dotyczyła m.in. Ukrainy - poinf  źródła w Departamencie Stanu.

22:05
- Bando precz, zekom smierć! - slyszy się na Majdanie.
W ciągu godziny nastąpiła radykalizacja nastrojów, wypowiedzenie przez plac posłuszeństwa opozycji parlamentarnej, wygwizdanie liderów.
Nie będzie "Magdalenki" rep "Codziennej" Wojciech Mucha.

20:32
W 16 miejscach w ciągu ostatnich dni zburzono pomniki Lenina.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~marco 00:03:56 | 2014-02-22
Gdy umierał papieżJ Jan Paweł II, obecnie błogosłowiony, niebawem będzie kaonizowany, samoistnie zapalaliśmy świece w oknach, na placach, ulicach...
Otrzymywałam krótkie esemesy od nieznajomych, też z Rzymu...  Nie lubię świata polityki/-ów, zawsze w maskach (po kilka)...

Modlilismy sie za Ukraińców

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

theONA 23:36:41 | 2014-02-21
Świeczki nie zapaliłam, jakoś wyleciało z głowy, a i na pewno da się to nadrobić później. Zresztą...jeśli biskup mojej archidiecezji wezwie do tego, to pewnie nie zapomnę :P
To mój jedyny prztyk w nos podczas tego polskiego zjednoczenia czynnikiem zewnętrznym. W czyj nos oho ?? ;)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

theONA 23:33:01 | 2014-02-21
Świeczkę to ja mogę zapalić za  Polaków pomordowanych bestialsko przez UPA w Hucie Pieniackiej, dziś kolejna okrągła rocznica zbrodni, w Warszawie Msza św. w Ich intencji, wszyscy zapomnieli, czy co? 

...
To dokładnie dzisiaj?
Przepraszam, że nie pamiętam dokładnej daty. Ale wiem, że wymordowano ponad 100 tysięcy Polaków. I że zrobili to Ukraińcy...
Jestem za tym, żeby nasi bracia Ukraińcy wspomnieli tamtych pomordowanych podczas obecnych Mszy Świętych. Mam wielką, naprawdę wielką nadzieję, że to czas i pojednania, i PRAWDY między naszymi narodami. Dzisiaj płakałam po Ukraińcach zabitych na Majdanie przy użyciu amunicji, która przebija kamizelki, a później rozpada się w "celu" (czyli w ludzkim ciele) i organy wewnętrzne rozrywa na strzępy. 
Pamiętam o Polakach pomordowanych na Wołyniu między lutym 1943 a lutym 1944. Co zrobić, by Ukraińcy przyznali się do tej rzezi, a Polacy do ucisku kozaków z XVII wieku? Co zrobić, by sobie nawzajem wybaczyć.
Oczekuję najgorszego. Nie wiem, czy za moment nie zostanę okrzyknięta wrogiem polskości...I to kurde ja.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Mr B 23:11:31 | 2014-02-21
Na znak solidarności z Ukraińcami, ale z którymi ? Mącenie ludziom w głowach, że cały naród ukraiński popiera "rewolucję"... Nie wszyscy Ukraińcy popierają opozycję i majdan, solidaryzując się z jedną cześćią co pomyśli ta druga ? Uczczenie pamięci ofiar w porządku, za to mogę zapalić. Trzeba pamiętać, że nie ma nigdy czerni i bieli - są różne odcienie szarości.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Piotr_Jerzy 18:51:25 | 2014-02-21
W moim sercu rodzi się smutek i współczucie do zwykłych Ukrainców, którzy stali się ofiarą politycznych gierek. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~maja 17:55:16 | 2014-02-21
Polaku mały, przypomnij swojej Mamie, że w  89 roku żadna krew się w Polsce - na szczęście! - nie lała, bo rozsądni ludzie usiedli do rozmów, które zaowocowały wyborami w czerwcu tegoż roku.
A Ukraina jako wolne państwo wtedy nie istniała, bo była częścią Związku Radzieckiego.
To tak gwoli wyjaśnienia.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 17:05:57 | 2014-02-21
...bo widzisz wolnosc idzie z zachodu na wschod. I tak przyszła do Polski w 1989 i poszła dalej na Ukraine w 1991. Wiec to Ukraina poki co uczy sie demokracji od Polski tak jak my uczylismy sie jej od zachodnich panstw.

...
1. Demokracji uczyły się inne państwa od Polski, a nie Polska od nich.
2. Na Zachodzie nie ma wolności. Wymyślono mowę nienawiści, i jak powiesz, że akt homoseksualny jest grzechem, to pakują cię do więzienia. Jeżeli przy francuskim żandrmie się przeżegnasz, to na bank jesteś legitymowany i spisywany. Tam rozwija się totalitaryzm, a nie wolność.
3. Jaceniuk i Kliczko jeździli na rozmowy do Merkel, a nie do Tuska, więc nie miej złudzeń co do tego, dokąd to wszystko zmierza.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~chrysorroas 23:11:43 | 2014-02-20
...bo widzisz wolnosc idzie z zachodu na wschod. I tak przyszła do Polski w 1989 i poszła dalej na Ukraine w 1991. Wiec to Ukraina poki co uczy sie demokracji od Polski tak jak my uczylismy sie jej od zachodnich panstw.

...
Wolność w Polsce???  Gdzie ty żyjesz?? Polska jest w szponach mafii, która swoje prawdziwe oblicze pokazała i pokazuje w sprawie masowego zamachu pod Smoleńskiem.
Także na tzw. Zachodzie wolność jest jedynie fasadowa. Autentyczna najwyżej w dziedzinie gospodarczej, choć z poważnymi graniczeniami dla nie "swoich", tzn. kogoś spoza mafii rotariańsko-masońskiej.
Można się spierać, czy lepsza wolność fasadowa, ograniczona, czy żadna. Osobiście uważam, że lepsza. I uważam też, że Ukraińcy mają prawo decydować o swoich sojuszach. To prawo należy popierać. Ale nie za cenę prawdy o UE...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Marta 22:52:24 | 2014-02-20
Rozumiem, że jako kraj mieliśmy gorsze i lepsze dni, jedni nam pomagali inny nie, rozumiem też, że mamy swoje problemy i wogóle nie jest lekko ale to nie znaczy, że mamy być tacy jak inni i zostawić obojętnie ludzi którzy bardzo cierpią. Oni nie walczą o nie wiadomo co, a o zwykłą wolność, o życie. Modlitwa może utratować komuś życie a świeczka ukarze, że nie jesteśmy obojętny na tak wielką krzywdę innych. Możemu dać im nadzieje, i wiarę. Wszyscy jesteśmy ludzmi i jako ludzie bądzy solidarni, bo każdy ma prawo do wolości i życia.

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook