Darmowa komunikacja w centrum Krakowa?

(fot. Patrycja Malinowska / DEON.pl)

Radni Dzielnicy I Stare Miasto zwrócili się do prezydenta Krakowa z wnioskiem, by na okres próbny wprowadzić bezpłatne przejazdy komunikacją zbiorową w centrum miasta - pisze "Dziennik Polski".

 

Darmowe tramwaje i autobusy miałyby wpływ na uspokojenie ruchu w centrum - dowodzi pomysłodawca uchwały w tej sprawie, radny Dzielnicy I Aleksander Miszalski.

 

Jak ocenia, bezpłatne przejazdy zachęcałyby kierowców do zaparkowania w jednym miejscu i poruszania się po centrum komunikacją miejską, a nie autem, co powoduje korki i zwiększa zanieczyszczenie powietrza.

 

Władze miasta wskazują jednak, że trzeba by wyliczyć, ile należałoby dopłacić do transportu zbiorowego przy takim rozwiązaniu.

 

"Według mnie, realizacja tego pomysły jest niemożliwa" - mówi wiceprezydent Krakowa Tadeusz Trzmiel. Jeśli komunikacja miejska w Krakowie kosztuje ok. 500 mln zł rocznie, a miasto dopłaca do niej ok. 150 mln zł, to każde dalsze ograniczanie wpływów powoduje, że będzie mniej pieniędzy na inne zadania, edukację, inwestycje czy pomoc socjalną - argumentuje.

 

Jak przypomina "DP", pomysł nie jest nowy - wcześniej radni z "jedynki" proponowali bezpłatną komunikację w całym mieście.

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook