Palikotowi nie podobał się marsz PiS

(fot. PAP/Paweł Supernak)

Palikot zapowiedział, że w poniedziałek Twój Ruch złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie propagowania faszyzmu podczas marszu zorganizowanego w piątek w Warszawie przez Prawo i Sprawiedliwość w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

 

Janusz Palikot, przewodniczący Twojego Ruchu, mówił o tej sprawie w sobotę w Białymstoku, gdzie odbywał się wojewódzki zjazd partii.

 

Palikot powiedział, że do prokuratury zostanie złożony wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa poprzez promowanie faszyzmu podczas marszu PiS, który w piątek przeszedł ulicami Warszawy. "Wśród maszerujących osób były symbole faszystowskie" - mówił. Dodał, że nie zareagowali na to uczestniczący w marszu posłowie PiS, nie interweniowała policja, a prokuratura nie wszczęła do tej pory postępowania z urzędu.

 

Palikot mówił też, że w poniedziałek zwróci się do władz klubów PO, PSL i SLD o wspólne powołanie komisji śledczej ws. Antoniego Macierewicza, który miał zlecić tłumaczenie raportu dot. likwidacji WSI na rosyjski i opłacić z pieniędzy urzędowych.

 

Informacja o tym ukazała się w tygodniku "Wprost". Według tygodnika raport z likwidacji WSI został przetłumaczony jeszcze przed publikacją dokumentu po polsku. O tłumaczeniu posłowie zostali poinformowani na czwartkowym posiedzeniu speckomisji - pisali o tym na Twitterze posłowie Twojego Ruchu, w piątek tę informację potwierdziła przewodnicząca speckomisji Elżbieta Radziszewska. Antoni Macierewicz uznał te zarzuty za absurdalne.

 

"Jest to absolutnie niezrozumiałe, w jakim celu dokonano tego tłumaczenia na język rosyjski i w jaki sposób rozpowszechniano po rosyjsku ten materiał. Materiał, który zawierał treści wskazujące na ukrytych pracowników wywiadu i kontrwywiadu wojskiego na terenie dawnego Związku Radzieckiego" - mówił Palikot. Dodał, że sprawa jest poważna, ale - jak uważa - to nie jedyna sprawa, jaka wiąże się z działalnością Macierewicza w tamtym okresie.

 

Palikot mówił, że ma już ustne zgody szefów PO i PSL o poparciu tego wniosku. "Mam nadzieję, że taka komisja powstanie i doprowadzi do wyeliminowania z życia publicznego Antoniego Macierewicza przez postawienie mu zarzutów związanych z jego działalnością, kiedy kierował likwidacją wojskowych służb informacyjnych" - dodał.

 

Podczas zjazdu Twojego Ruchu w Białymstoku wybrano regionalne władze partii, przewodniczącym został poseł Adam Rybakowicz. Twój Ruch rozpoczął też debatę o polskim wymiarze sprawiedliwości. Jak mówił na konferencji Krzysztof Iszkowski z Twojego Ruchu, zdaniem partii, polski wymiar sprawiedliwości jest "nieefektywny", a postępowania sądowe są "długotrwałe i przewlekłe". Uważa, że jest to problem dla obywateli, jak również dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Jednym z postulatów Twojego Ruchu jest, by cyfryzować sądy. Dzięki temu akta spraw, dostępne w formie cyfrowej, będą bardziej dostępne dla obu stron procesu, trudniejsze do sfałszowania i przyspieszą pracę sędziów.

 

Palikot wziął też udział w akcji pisania listów ws. obrony więźniów politycznych organizowanej co roku przez Amnesty International. Napisał list w sprawie Meksykanki Miriam Lopez, która kilka lat temu została uprowadzona, torturowana i zgwałcona w bazie wojskowej w Meksyku, zmuszono ją też do złożenia fałszywych zeznań. Po czym, po kilku miesiącach przebywania w więzieniu, została zwolniona bez postawienia zarzutów.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.57

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~POlszewia 19:39:10 | 2013-12-14
Atak na Antoniego Macierewicza wiąże się z upublicznieniem informacji na temat niejasnych kontaktów szefa SKW ppłk. Piotra Pytla z Rosją. Wobec nowego szefa kontrwywiadu wojskowego formułowane są od dłuższego czasu poważne zarzuty odnośnie jego niejasnych relacji z Rosjanami. - Tu należy szukać źródeł „przecieku” ze strony SKW – mówi niezalezna.pl Piotr Woyciechowski, były członek komisji weryfikacyjnej i likwidacyjnej WSI.
http://niezalezna.pl/49479-przeciek-z-skw-odwet-za-informacje-o-kontaktach-pplk-pytla-z-rosjanami

Macierewicz odpowiada na zarzuty „Wprost”: To jest absurd
Treść oświadczenia Antoniego Macierewicza:

http://niezalezna.pl/49462-macierewicz-odpowiada-na-zarzuty-wprost-jest-absurd

warto posłuchać
Antoni Macierewicz, Piotr Bączek, Andrzej Kowalski - o służbach specjalnych

http://www.youtube.com/watch?v=xxKxW1Cg-Aw

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~POlszewia 18:25:57 | 2013-12-14
Prowokacyjny transparent na Marszu 13 Grudnia? Bez zgody organizatorów

Do wczorajszego Marszu Wolności, Solidarności i Niepodległości chciało dołączyć się kilku prowokatorów. M.in. słynny "Andrzejek", który najpierw brylował jako obrońca Krzyża Pamięci, a potem pojawiał się u boku Janusza Palikota, wspierając marsz homoseksualistów. Organizatorzy powiadomili jednak policję, że nie życzą sobie "Andrzejka" na Marszu 13 grudnia.
http://niezalezna.pl/49517-prowokacyjny-transparent-na-marszu-13-grudnia-bez-zgody-organizatorow

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?