Apel poszanowanie praw obywateli Ukrainy

Komisja Spraw Zagranicznych Senatu RP zaapelowała do ukraińskich władz o poszanowanie praw obywateli Ukrainy w związku z zaatakowaniem przez milicję w sobotę w Kijowie uczestników pokojowej demonstracji na rzecz stowarzyszenia z UE - czytamy w przysłanej do PAP uchwale.

 

"Ukraina jest wielkim i ważnym krajem Europy, którego kultura stanowi nieodłączną część naszego wspólnego, europejskiego dziedzictwa. (...) Doskonale rozumie to Unia Europejska, która jest otwarta na współpracę z Ukrainą, a wileński szczyt UE pokazuje, iż dążenie do stowarzyszenia tego państwa z krajami Wspólnoty jest cały czas możliwe" - napisano w uchwale.

 

Według senackiej komisji, wejście Ukrainy do UE może stać się bodźcem rozwoju tego kraju i zakończenia trwającego w nim kryzysu, który jest przyczyną trudnej sytuacji materialnej wielu obywateli tego kraju.

 

Komisja Spraw Zagranicznych Senatu RP zaapelowała do władz ukraińskich o poszanowanie praw obywateli. Jednocześnie wyraziła solidarność z wszystkimi uczestnikami pokojowej demonstracji na rzecz podpisania przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską, którzy w sobotę zostali zaatakowani przez oddziały milicji na Majdanie w Kijowie.

 

Ponadto senatorowie wyrażają głębokie zaniepokojenie działaniami ukraińskich sił porządkowych, które z użyciem - w ich ocenie - nieadekwatnych środków, rozbiły pokojową demonstrację.

 

- Zapewniamy demonstrantów z kijowskiego Majdanu Niepodległości o naszej solidarności i wsparciu dla nich, dla ich dążeń oraz wszystkich pokojowych działań, które odbywają się w duchu demokracji oraz poszanowania drugiego człowieka - czytamy.

 

Jak napisano w uchwale "Komisja Spraw Zagranicznych Senatu RP zachęca władze Ukrainy do kontynuowania dialogu z Unią Europejską, którego obiecującym początkiem był wypracowany wspólnie przez Ukrainę i UE tekst umowy stowarzyszeniowej".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 07:30:01 | 2013-12-02
Niech Polska nie wtrąca się w nie swoje sprawy. Ukraina jest niepodległa i sama rozwiązuje swoje problemy.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?