Tusk: nie obawiam się inicjatywy Gowina

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

Premier Donald Tusk powiedział w poniedziałek w Gdyni, że nie obawia się, iż ewentualna nowa inicjatywa byłego ministra sprawiedliwości i byłego polityka PO Jarosława Gowina odbierze Platformie Obywatelskiej część głosów.

 

Jarosław Gowin, który na początku września odszedł z PO, organizuje w poniedziałek konferencję prasową, na której ma zaprezentować swój projekt "Program 2015".

 

Premier pytany w poniedziałek podczas konferencji prasowej, czy nie obawia się, że nowa inicjatywa b. polityka PO może odebrać Platformie trochę głosów, odparł: "Nie. Może się mylę, ale nie, nie mam w sobie obawy".

 

Tusk pytany był również, jakie szanse daje ewentualnemu ugrupowaniu b. ministra sprawiedliwości. Szef rządu odpowiedział, że "nie jest wróżką, nie potrafi prognozować tego typu zdarzeń". "Szczerze powiedziawszy, nie jestem też jakoś szczególnie skupiony na tym, więc nie przygotowałem się do tego pytania" - dodał.

 

Gowin odszedł z PO na początku września; argumentował, że doszedł do granicy, w której lojalność wobec partii stoi w konflikcie z lojalnością wobec Polaków. Wśród powodów swojego odejścia z PO Gowin wymienił politykę rządu dotyczącą m.in. OFE.

 

Polityk zapowiedział wówczas, że ruszy w Polskę, a w ciągu miesiąca przedstawi plany na przyszłość - "jak i z kim chce zmieniać Polskę". Gowin latem ubiegał się o stanowisko przewodniczącego PO, jednak w wewnętrznych wyborach przegrał z pełniącym tę funkcję Donaldem Tuskiem. Szef rządu otrzymał blisko 80 proc. głosów; Gowin - 20 proc.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?