"Gowin dawno powinien odejść, bo szkodził..."

- Jarosław Gowin dawno powinien odejść, robił spore szkody koalicji i Platformie - tak Marek Sawicki (PSL) skomentował odejście b. ministra sprawiedliwości z Platformy. Jak mówił, koalicja ma większość w Sejmie, a gdyby jej zabrakło - możliwe są wcześniejsze wybory.

 

"Pewnie za miesiąc ogłosi, że buduje nowe ugrupowanie polityczne, które ma być swojego rodzaju klinem pomiędzy PO a PiS. Mnie, jako konkurenta politycznego, to nie smuci" - powiedział Sawicki dziennikarzom w poniedziałek w Sejmie.

Zdaniem Sawickiego Gowin podąża drogą "premiera z Krakowa" (b. polityka PO Jana Rokity). "Oby tak nie zakończył, bo po nim się więcej spodziewałem" - dodał.

 

Pytany, czy odejście Gowina może doprowadzić do utraty większości przez koalicję rządową, Sawicki odpowiedział, że na razie rząd dysponuje większością 231 głosów "plus zapas, nad którym, wydaje się, Platforma panuje" (koło poselskie "Inicjatywa dialogu" założone przez czworo posłów, którzy opuścili klub Ruchu Palikota). Koalicja ma obecnie większość 232 głosów.

 

"W polityce trzeba mieć na uwadze różne rozwiązania. Tak jak powiedział premier, jeśli nie będzie większości, to wcześniejsze wybory są możliwe" - ocenił polityk PSL.

 

Gowin ogłosił w poniedziałek, że odchodzi z Platformy Obywatelskiej. "Dzisiaj doszedłem do granicy, za którą lojalność wobec partii stoi w konflikcie z lojalnością wobec Polaków" - argumentował.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Javer 17:26:28 | 2013-09-09
Każdy członek PO, który ma odrobinę poczucia uczciwości, powinien opuścić szeregi partii. Powód można wyrazić posługując się słowami Doroty Połedniuk, radnej PO z Siemianowic, która właśnie odeszła z partii uzasadniając: "Potraktowali Polskę jak wojenny łup, jak dziwkę".

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?