Młodzi z PO chcą debaty Tuska z Gowinem

(fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Debatę Donalda Tuska z Jarosławem Gowinem w ramach wyborów szefa PO chcą zorganizować Młodzi Demokraci, czyli młodzieżówka Platformy. Chcielibyśmy, aby do debaty doszło przed końcem lipca - powiedział PAP we wtorek przewodniczący Młodych Demokratów Bartosz Domaszewicz.


Jeszcze we wtorek do biura krajowego PO ma trafić zaproszenie do debaty adresowane do premiera Donalda Tuska. W środę w Krakowie takie zaproszenie ma zostać przekazane Gowinowi.

"Chcielibyśmy, aby debata skoncentrowała się m.in. na wewnętrznej sytuacji Platformy oraz na ofercie dla ludzi młodych. Po 7 lipca prześlemy zaproszonym szczegółową listę tematów, jakie proponujemy" - podkreślił Domaszewicz.
 
Pytany o termin debaty, odparł, że powinna się ona odbyć przed końcem lipca. "Naturalnie musiałoby to być po 7 lipca, bo do tego dnia mogą zgłaszać się kandydaci na szefa partii" - dodał.

Premier Donald Tusk o debatę z Gowinem oraz o swoją dyspozycję przed nią był pytany we wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. Jak podkreślił, nie wie czy debata dojdzie do skutku ze względu na jego kalendarz. "Nie jest to takie proste. Ale ponieważ staram się myśleć głową, a nie nogą, a uszkodzoną mam nogę, więc wydaje mi się, że jestem w dobrej dyspozycji"  - zaznaczył.

Do 7 lipca do godz. 12 można zgłaszać kandydatów na szefa PO - zdecydowała obradująca w sobotę w Chorzowie Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Do tej pory chęć startu zadeklarowali Donald Tusk i Jarosław Gowin.

Kandydować nie będzie wiceszef PO Grzegorz Schetyna, który o swojej decyzji poinformował podczas sobotniej Konwencji PO.

Przewodniczący PO zostanie wybrany bezwzględną większością głosów. Członkowie PO (jest ich około 40 tysięcy) będą głosować korespondencyjnie lub przez internet. Wyniki głosowania mają być znane 23 sierpnia.

Jeśli żaden z kandydatów takiej większości nie uzyska, odbędzie się druga tura wyborów, w której weźmie udział 2 kandydatów z najwyższym poparciem. Jeśli dojdzie do II tury, jej wyniki będą ogłoszone 11 października.l

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?