"Metro": Mistrzowie latania z Polibudy

Studenci z Politechniki Warszawskiej zajęli trzy pierwsze miejsca w prestiżowych zawodach lotniczych sponsorowanych m.in. przez Lockheed Martin i NASA. Wyprzedzili kilkadziesiąt drużyn m.in. z Indii, Kanady czy USA - informuje "Metro".

 

Organizowane co roku w Stanach Zjednoczonych zawody SAE AeroDesign to najważniejsza światowa impreza dla młodych konstruktorów lotnictwa i kuźnia kadr dla takich potentatów jak Boeing, Lockheed Martin, Embraer czy NASA.

 

Mogą brać w nich udział tylko studenci, którzy mają samodzielnie zaprojektować, zbudować i zaprezentować dron, czyli model latający, sterowany drogą radiową, zdolny wynieść jak największy ciężar w powietrze, przy jak najmniejszej masie własnej modelu.

 

"Sukces jest bezprecedensowy. Jeszcze nigdy nikomu na świecie nie udało się wygrać we wszystkich trzech kategoriach zawodów" - mówi prof. dr hab. inż Zobysław Goraj opiekun naukowy Koła SAE - sekcja AeroDesign.

 

Zwyciężając wyprzedziliśmy kilkadziesiąt drużyn akademickich z całego świata: od USA, przez Kanadę, Niemcy, aż po Brazylię czy Indie.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~autor 09:10:52 | 2013-04-16
Politechnika Warszawska też o tym donosi

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?