Pozwą producenta filmu "Śmierć prezydenta"?

(fot. youtube.com)

Nierzetelny, tendencyjny, jednostronny i obraźliwy - tak film "Śmierć prezydenta" komentują rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej. - Ten film to goebbelsowska propaganda i przedstawiciele rodzin smoleńskich muszą rozważyć podjęcie kroków prawnych - mówi "Codziennej" mecenas Rafał Rogalski, pełnomocnik prawny kilku rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.O filmie opowiadającym o katastrofie smoleńskiej pierwszy raz zrobiło się głośno, gdy jego producent - kanadyjska firma Cineflix - ujawnił tytuł odcinka, który pierwotnie miał brzmieć "Wykonując rozkazy".

 

Przeciwko filmowi zaprotestowała kanadyjska Polonia. Presja była na tyle skuteczna, że zmieniono tytuł odcinka na "Śmierć prezydenta".

 

Jednak mimo licznych krytycznych uwag zgłaszanych przez kanadyjską Polonię podczas produkcji powstał film tendencyjny i jednostronny. Ten fakt potwierdzają przedstawiciele rodzin smoleńskich.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.43

Liczba głosów:

28

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~kto się ośmiesza to się ośmi 11:14:47 | 2013-02-21
Będzie to ośmieszania się ciąg dalszy, a prof.Brzeziński będący w kontaktach z Białym Domem prosił skończcie z tymi bzdurami o zamachu,
wychodzi  szydło z wora jakim to autorytetem jest prof. Brzeziński
i czemu taki poprawny politycznie pomiędzy Stanami a Rosją.
Polacy nie gęsi, swój rozum mają.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tak 18:51:12 | 2013-01-30
No cóż balin, czy Beniamin nie czują się tym filmem obrażeni co jasno wskazuje po czyjej są stronie i czyje interesy są im bliskie. Niech spadają.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

balin 17:53:09 | 2013-01-30
~KSENA no tak, przeciez prawdziwe rodziny ofiar to te związane tylko z PISem.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~KSENA 17:21:10 | 2013-01-30
pewnie zaraz na ten odcinek zostanie rzucone koło ratunkowe w postaci ,,zbolałego wdowca'' Deresza.Ten z całą mocą będzie poskreślał jak niestosowne są pretensje do producentów filmu z zapewnieniem, że stoi po ich stronie.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~... 16:05:43 | 2013-01-30
Uwaga ! Uwaga !

Już dziś (w środę) o godz. 20.00 na TV Puls "Anatomia upadku". Powtórka filmu w niedzielę 3 lutego o 21.55.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 14:58:56 | 2013-01-30
Będzie to ośmieszania się ciąg dalszy ,a prof.Brzeziński będący w kontaktach z Białym Domem prosił skończcie z tymi bzdurami o zamachu, ale niektórzy na tyle uzależnili już swój polityczny byt od teorii zamachu że nie nie mogą się już wycofać bo to oznaczało by koniec ich politycznego bytu.
Nieraż myślę że to PO jakimś sposobem ich podpuszcza bo to gwarantuje jej władzę

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~alex 14:52:45 | 2013-01-30
Bardzo dobrze, że powstał film "Śmierć Prezydent" i znalazł się jeleń, który go wyemitował. Teraz trzeba to wykorzystać, aby skutecznie światu przedstawić prawdę o katastrofie. Dlatego należy założyć proces o wielomilionowe odszkodowania. Dzięki temu procesowi zrobi się głośno o katastrofie i jej kulisach. Oczy świata zwrócą się znowu na sprawę, którą chce się uśpić, a filmem "Śmierć Prezydenta" ostatecznie dobić.

Jednocześnie powinien powstać jak najszybciej film, który podsumuje dotychczasowe wyniki badan komisji parlamentarnej i zestawi je z wynikami oficjalnych komisji. Bo w tej materii przez ponad dwa lata zebrało się dużo nieuporządkowanego materiału i wiele szczegółów opinia zapomniała.
Musi być to film przyciągający uwagę widza zagranicznego i krajowego leminga. Dlatego trzeba w bardzo prosty, ale interesujący sposób przedstawić prawdziwe fakty w zestawieniu z fałszem. Formą film powinien być zbliżony do tych filmów o katastrofach lotniczych - to lubią oglądać niewymagający zwykli widzowie i to trafia do ich świadomości. Dokument w postaci "Anatomia upadku" dobry jest dla widzów, ale wyłącznie dobrze zorientowanych w temacie i mających skłonności poszukiwania samemu prawdy, ale nie dla krajowych i zagranicznych lemingów.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook