Komorowski wspiera WOŚP i zachęca do licytacji

(fot. PAP/Andrzej Grygiel)

W niedzielę w Wiśle prezydent Bronisław Komorowski apelował o wsparcie WOŚP. "Wraz z żoną zachęcam wszystkich bardzo serdecznie do licytacji weekendowego pobytu w rezydencji prezydenckiej" - mówił Komorowski. Wczesnym popołudniem pobyt ten na aukcji kosztował 1825 zł.

 
"Warto się spieszyć, póki jest ładna pogoda, póki można to połączyć z nartami" - zachęcał prezydent.
 
Gratką dla licytujących może być także to, że ten, kto wylicytuje pobyt w prezydenckiej rezydencji w Wiśle, będzie mógł obejrzeć prywatne apartamenty - niedostępne dla mediów. 
 
"Nie widzę żadnego problemu" - odpowiedział prezydent, pytany o możliwość zajrzenia do prywatnych pokoi.
 
Komorowski mówił też, że cieszy go, iż w tym roku WOŚP zbiera pieniądze nie tylko dla najmłodszych, ale też dla seniorów.
 
"Cieszę się bardzo, że Orkiestra gra też dla starszych ludzi, bo to oznacza, że budujemy wspólnym wysiłkiem taką szczególną więź międzypokoleniową - solidarność między pokoleniami i tymi najmłodszymi, i tymi najstarszymi. Zachęcam państwa do hojności, do ofiarności, do brania udziału i zbieraniu pieniędzy i cieszenia się tym, że jesteśmy w takich sprawach razem" - powiedział. 
 
Anna i Bronisław Komorowscy przekazali na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy weekendowy pobyt dla dwóch osób w Rezydencji Prezydenta RP w Zamku w Wiśle.
 
Zamek ten został zbudowany w latach 1929-1930 w miejscu spalonego drewnianego zamku myśliwskiego Habsburgów z początków XX wieku. Zwycięzca licytacji będzie mógł spędzić weekend w Zamku w Wiśle po uzgodnieniu terminu z Kancelarią Prezydenta. Zwycięzca licytacji zostanie także zaproszony na obchody Święta Wolności 4 czerwca 2013 roku.
 
W niedzielę po południu pobyt w Wiśle licytowało 18 osób. Aukcja kończy się 5 lutego. 
 
Bronisław Komorowski z małżonką Anną przekazali na licytację w różnych rejonach Polski także pióra prezydenta i książkę kulinarną z dedykacją Anny Komorowskiej. Licytowane jest także zaproszenie na obchody Święta Wolności 4 czerwca w Pałacu Prezydenckim.
 
Prezydent podczas pobytu w wiślańskiej rezydencji skorzystał z okazji i wybrał się na narty. Pytany o wrażenia powiedział: "Śnieg jest wspaniały. Rezydencja prezydentów jest we wspaniałym zakątku narciarskiej Polski, więc były narty i będą. (…) O wrażeniach ze stoku będę mówił w poniedziałek w Białce Tatrzańskiej. Jadę tam, aby zobaczyć wielki postęp, jeśli chodzi o organizowanie atrakcji, jakimi są skoki narciarskie. Tu w Wiśle też jest się czym chwalić" - dodał Komorowski.
 
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?