Jaką rolę odegrała policja w Marszu?

(fot. PAP/Jakub Kamiński)

Klub PiS złoży wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji spraw wewnętrznych ws. zajść, do których doszło w niedzielę podczas Marszu Niepodległości - poinformował szef klubu Mariusz Błaszczak. Posłowie PiS chcą m.in. wyjaśnień od szefa MSW i policji.

 

Ulicami Warszawy przeszedł w niedzielę Marsz Niepodległości. Choć na początku doszło do burd, po ich opanowaniu demonstracja miała spokojny przebieg. Na komisariaty zostało doprowadzonych 176 osób, rannych zostało 22 funkcjonariuszy.

 

- PiS złoży wniosek o nadzwyczajne posiedzenie komisji spraw wewnętrznych. Chcemy, żeby minister spraw wewnętrznych, komendant główny policji, komendant stołeczny policji wyjaśnili, jaką rolę odegrała policja, szczególnie w dwóch sprawach: opóźnienia rozpoczęcia marszu i zarzutów stawianych przez niektórych uczestników marszu, że policjanci znajdowali się wśród manifestujących w kominiarkach - powiedział w poniedziałek Błaszczak dziennikarzom.

 

Błaszczak odniósł się do słów organizatorów marszu dot. powołania nowego ruchu społecznego, co zapowiadał w niedzielę lider Obozu Narodowo-Radykalnego Przemysław Holocher, przemawiając po zakończeniu marszu. Prezes Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki mówił, że powinien to być "olbrzymi ruch społeczny na wzór Solidarności - Ruch Narodowy".

 

- Nie sądzę, żeby poważnie potraktowano tego rodzaju propozycję. Ci, którzy uczestniczyli w marszu, uczestniczyli nie w formule zainicjowania nowego ruchu politycznego, tylko chcieli uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - ocenił Błaszczak.

 

Podczas niedzielnego przemarszu ul. Marszałkowską, na wysokości ul. Żurawiej, w stronę policji zaczęto rzucać racami, petardami, kamieniami, kostkami brukowymi, koszami na śmieci i butelkami. Policyjny kordon wstrzymał na jakiś czas przemarsz.

 

Rzecznik KSP poinformował, że w policja była zmuszona do użycia broni gładkolufowej i miotaczy gazu pieprzowego.


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.51

Liczba głosów:

41

 

 

Komentarze użytkowników (20)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Hajda, na Soplicę 22:45:18 | 2012-11-13
Groszku... obyś tylko nie został kibolem


Również ci tego życzę. Tusk był w młodości kibolem i widzisz co teraz wyprawia!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 21:30:10 | 2012-11-13
~ A Ty możesz się jeszcze wiele nauczyć w sprawach patriotyzmu od tych, których nazywasz "kibolami".


Rzecznik policji powiedział że taka obrona przez polityków kiboli sprawia że możemy być pewni że ujrzymy  ich za rok i to pewniejszych siebie z przyzwoleniem na więcej.
Jestem pewien że jeżeli PiS dojdzie do władzy to kibole dla nich też staną się problemem tylko jak wtedy walczyć z wzorami patriotyzmu.
Groszku a tobie w drodze edukacji patriotycznej proponuję kilka wizyt na stadionach szczególnie na meczach pomiędzy zantagonizowanymi drużynami.Będzie to pouczająca lekcja patriotyzmu , obyś tylko nie został kibolem

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wicie, rozumicie 20:11:52 | 2012-11-13
tow. cm ma jak zwykle rację

Oświadczenie tow. Gomułki w sprawie Marszu Niepodległości

http://www.youtube.com/watch?v=lN75VF8cE9Y&feature=pla<x>yer_em<x>bedded

Jak sobie poradzono z kibolami w Anglii: wysokie grzywny, brak pobłażliwości na jakiekolwiek akty wandalizmu, zdecydowana postawa policji i służb porządkowych. A u nas nagle znaleźli się wielcy obrońcy kiboli, ci sami, którzy kilka lat temu krzyczeli o bezwględnym przestrzeganiu prawa. I jeszcze mają na forach pożytecznych idiotów plującycvh na Policję. Mam do tych idiotów wielką prośbę: jak będziecie widziec na stadionie powyrywane krzesełka "z korzeniami", zniszczone wokół niego samochody, porozbijane szyby, nie narzekajcie i nie lamentujcie! Będzie to Wasza wina przez te podłe wpisy teraz zamieszczane!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Idiota 19:52:15 | 2012-11-13
A u nas nagle znaleźli się wielcy obrońcy kiboli, ci sami, którzy kilka lat temu krzyczeli o bezwględnym przestrzeganiu prawa.


Tak, pamiętam. Wtedy PO w koalicji z TVN mówiło, że w Polsce wprowadzany jest faszyzm, kibole dostawali nagrody kibica w galach transmitowanych przez główne stacje telewizyjne, a parlamentarzyści PO ręczyli za aresztowanych po burdach chuliganów. Inny słowy, to co się teraz dzieje jest POKŁOSIEm tamtego.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~cm 19:20:09 | 2012-11-13
Jak sobie poradzono z kibolami w Anglii: wysokie grzywny, brak pobłażliwości na jakiekolwiek akty wandalizmu, zdecydowana postawa policji i służb porządkowych. A u nas nagle znaleźli się wielcy obrońcy kiboli, ci sami, którzy kilka lat temu krzyczeli o bezwględnym przestrzeganiu prawa. I jeszcze mają na forach pożytecznych idiotów plującycvh na Policję. Mam do tych idiotów wielką prośbę: jak będziecie widziec na stadionie powyrywane krzesełka "z korzeniami", zniszczone wokół niego samochody, porozbijane szyby, nie narzekajcie i nie lamentujcie! Będzie to Wasza wina przez te podłe wpisy teraz zamieszczane!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Anna 17:43:17 | 2012-11-13
Rola policji w Marszu:
pietkun.nowyekran.pl/post/79641,to-byla-prowokacja-zdjecia-policjantow

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~oko donalda 15:50:05 | 2012-11-13
wiktorinoc napisał:
"Tegoroczny Marsz Niepodległości okazał się kolejnym sukcesem. Konstruktywnym sukcesem organizacyjnym i edukacyjnym. Utrzymanie kilkudziesięcio-tysięcznego tłumu w ryzach, w sytuacji skrajnego napięcia, gdy policja bez większych powodów zaczyna strzelać z broni gładkolufowej do tłumu, w którym znajdują się także kobiety i dzieci, gdy wezwania do rozejścia się połączone są z blokadą wszystkich wyjść z zamkniętego terenu - w takich warunkach opanowanie emocji i doprowadzenie do pokojowego zakończenia jest naprawdę wielkim osiągnięciem! Edukacja na temat charakteru i metod policyjnych prowokacji, których celem jest osiągnięcie określonego medialno-politycznego celu przynosi piorunujące efekty. Społeczeństwo pokazało, że potrafi bardzo szybko się uczyć, pomimo totalnego opanowania większości mediów przez funkcjonariuszy jednokierunkowej propagandy. Władza dzięki temu wie, że żadne totalne metody nie zadziałają na dłuższą metę w społeczeństwie przez dziesiątki lat wytrenowanym do funkcjonowania w niesprzyjającym środowisku. Warto mieć świadomość tego sukcesu zadającego kłam propagandzie rzekomo polskiej nieudolności i niesamodzielności."

Nic dodać, nic ująć.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Groszek 14:55:00 | 2012-11-13
~Groszek na katolickim forum odgrywasz rolę pożytecznego idioty w złej sprawie. Kaczyński wiedział co się będzie działo i jakie hasła padną, dlatego nie chciał brać udziału w neofaszystowskim pochodzie z dodatkowym udziałem kibioli...Weź przykład z Kaczyńskiego i przynajmniej milcz nie przysługując się złej sprawie dla Polski jakim jest ten nieszczęsny ruch. Już wole Twoje wywody wychwalające i broniące Kaczyńskiego.

Widzisz tym różnię się od Ciebie Balin, że dla mnie Święto Niepodległości jest świętem  każdego Polaka. Nie tylko Komorowskiego z jego frontem jedności narodu, ale też zwykłego kibica, którego propaganda Tuska nazwała kibolem. Nie wiem, czy Kaczyński wypowiadał się czy nie, o działaniach "zaczepnych" POlicji, ale sam widziałem POlicjantów w kominiarkach, tak samo jak widziałem tego, który kopał po głowie przypadkowego przechodnia. Widziałem też zapłakanego chłopca uderzonego przez POlicjanta. On też zagrażał bezpieczeństwu?
I nie zarzucaj mi roli "pożytecznego idioty" skoro ją od początku na tym forum pełnisz.
I nie przypinaj mi łatki obrońcy Kaczyńskiego. On sam, bez mojej pomocy potrafi się obronić. Moje wpisy, które oceniasz jako "wychwalające i broniące Kaczyńskiego" są tylko próbą otwarcia oczu wszystkim tym, którzy kierując się wskazówkami "partii miłości" nienawidzą J. Kaczyńskiego. To nie on i PiS są zagrożeniem dla Polski, ale właśnie ta "partia miłości", która doprowadziła Polskę na skraj bankructwa i tolerując korupcję, nepotyzm, kolesiostwo, powiązania prokuratury, policji i sędziów z politykami tej partii w dalszym ciągu niszczy naszą Ojczyznę. A Ty możesz się jeszcze wiele nauczyć w sprawach patriotyzmu od tych, których nazywasz "kibolami".

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

anonim 13:59:43 | 2012-11-13
 @balin
Odpowiedz wreszcie na pytanie czy byłes na jakies demonstracji w zyciu...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

balin 13:53:23 | 2012-11-13
~Groszek na katolickim forum odgrywasz rolę pożytecznego idioty w złej sprawie. Kaczyński wiedział co się będzie działo i jakie hasła padną, dlatego nie chciał brać udziału w neofaszystowskim pochodzie z dodatkowym udziałem kibioli. Niektórzy posłowie PIS połapali się dopiero podczas marszu i go czym prędzej opóścili. Niestety Ty brniesz w ciemno w tej dośc płytkiej propagandzie. Weź przykład z Kaczyńskiego i przynajmniej milcz nie przysługując się złej sprawie dla Polski jakim jest ten nieszczęsny ruch. Już wole Twoje wywody wychwalające i broniące Kaczyńskiego.

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook