Nie zdradził informacji, a podzielił się radością

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

Rzecznik rządu Paweł Graś uważa, że szef MSZ Radosław Sikorski - pisząc na Twitterze, że intuicja podpowiada mu, że minister skarbu będzie miał ważne wiadomości ws. cen gazu dla Polski - nie zdradził poufnych informacji, a jedynie podzielił się z Polakami radością.

 

Graś był pytany w środę przez dziennikarzy, czy premier będzie dyscyplinował Sikorskiego za jego wpis na Twitterze w sprawie cen gazu dla Polski. Według polityków PiS i Solidarnej Polski, szef MSZ - umieszczając taki wpis - mógł złamać prawo.

 

- Premier przyjął tę sprawę zupełnie na spokojnie, to sprawa trochę rozdmuchana, jak rozumiem, minister żadnych poufnych informacji nie zdradził, chciał się podzielić radością z nami wszystkimi, że będziemy płacili mniej za gaz. To jest przecież najważniejsza informacja dla Polaków - odpowiedział rzecznik rządu.

 

Jak przekonywał, Komisja Nadzoru Finansowego oraz wszyscy, którzy znają się na rynku giełdowym i finansowym, wiedzą, że wpis Sikorskiego na Twitterze "nie miał absolutnie żadnego wpływu na kursy ani na to, czy ktoś zarobił, czy nie zarobił (pieniędzy), a giełda żadnych spektakularnych operacji nie odnotowała".

 

Sikorski w poniedziałek na Twitterze napisał: "intuicja podpowiada mi, że min. Budzanowski wkrótce będzie miał ważne wiadomości ws. cen gazu dla Polski".

 

Zdaniem PiS "niefrasobliwa, niedojrzała i nieodpowiedzialna postawa", jaką - według tej partii - wykazał się Sikorski, nie przystoi szefowi dyplomacji. W ocenie polityków Solidarnej Polski w związku z wpisem Sikorskiego mogło dojść do złamania tajemnicy państwowej i manipulacji dot. kursu giełdowego spółki państwowej.

 

Minister skarbu Mikołaj Budzanowski zapewnił jednak, że w informacji, którą Sikorski opublikował, nie było żadnych szczegółowych danych i nie miało to wpływu na notowania spółki PGNiG na Giełdzie Papierów Wartościowych. Także według KNF Sikorski nie złamał prawa, gdyż jego wpisu nie można traktować jako informacji poufnej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?