Kraków: Kracik dyrektorem Szpitala Babińskiego

Znany samorządowiec, Stanisław Kracik, został dyrektorem Szpitala Specjalistycznego im. J. Babińskiego w Krakowie - poinformowało w czwartek biuro prasowe Urzędu Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

 

Przez ostatnie kilkanaście dni stanowisko p.o. dyrektora pełnił Marek Szwarczyński. Ponad miesiąc temu - 2 lipca - odwołana została kierującą placówką Marzena Grochowska, która nie doszła do porozumienia z protestującą załogą.

 

Na początku maja w placówce w Krakowie-Kobierzynie rozpoczął się protest załogi, która domagała się podwyżek płac. Po odwołaniu dyrektor Grochowskiej ostre formy protestu, czyli głodówka i okupacja budynku administracyjnego szpitala, zostały zawieszone. Załoga dalej pozostaje w sporze zbiorowym związanym z płacami.

 

Szpital - który jest jedną z największych placówek psychiatrycznych w kraju - zatrudnia ponad tysiąc pracowników i leczy stacjonarnie ponad 800 pacjentów, oprócz tego udziela pomocy w trybie dziennym i ambulatoryjnym.

 

Działa on na terenie zabytkowego kompleksu szpitalno-parkowego. Zarząd Województwa niedawno podpisał trójstronne porozumienie z nim oraz spółką Małopolskie Parki Przemysłowe dotyczące rewitalizacji tego terenu. Spółka Małopolskie Parki Przemysłowe (której prezesem jest też Kracik) użyczy szpitalowi budynki, w których prowadzi on działalność leczniczą. Sama ma się zająć zarządzaniem pozostałymi obiektami i rewitalizacją całego kompleksu.

 

Kracik w latach 2009-2011 był wojewodą małopolskim, wcześniej przez wiele lat burmistrzem podkrakowskich Niepołomic. Na początku kwietnia został prezesem spółki Małopolskie Parki Przemysłowe, której udziałowcami są województwo małopolskie i Krakowski Park Technologiczny.

 

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego poinformowało PAP, że zarząd województwa wyraził zgodę, aby mimo nowej funkcji Kracik dalej był prezesem wspomnianej spółki. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook