Prezydent Komorowski z wizytą w Kielcach

(fot. PAP/Piotr Polak)

Prezydent RP Bronisław Komorowski przyjechał w sobotę do Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Stolica regionu jest pierwszym punktem wizyty prezydenta w województwie świętokrzyskim.

 

Wcześniej prezydent przespacerował się po kieleckim deptaku, gdzie trwa jarmark z okazji święta Kielc.

 

W pałacu Bronisław Komorowski mówił o kończących się w niedzielę mistrzostwach europy w piłce nożnej, których Polska jest współgospodarzem. Według niego, Euro2012 pokazało, że Polacy mają coraz większą umiejętność cieszenia się światem, wspólnego bawienia się, okazywania sobie sympatii i życzliwości.

 

- Jest to szczególny moment w Polsce - jest klimat stworzony przez przeżycie wspólne, niesłychanie radosne, jakim są rozgrywki w ramach Euro2012. Z moich obserwacji wynika, że tym, co pozostanie po tym Euro - oprócz autostrad, dworców i stadionów - jest właśnie taki klimat, w którym widać, że potrafimy i umiemy się cieszyć - mówił Komorowski.

 

- To, co na mnie zrobiło największe wrażenie to to, że oprócz konkurencji była chęć wspólnego cieszenia się - podkreślił prezydent.

 

Wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba wręczyła prezydentowi krzemień pasiasty, podkreślając, że jest to kamień optymizmu i życzyła Komorowskiemu dużo energii.

 

W pałacu zorganizowano spotkanie prezydenta z przedstawicielami kieleckiej społeczności; zaproszono samorządowców, parlamentarzystów, przedsiębiorców, ludzi kultury i przedstawicieli środowiska akademickiego - poinformowała PAP rzeczniczka wojewody świętokrzyskiego Agata Wojda.

 

Ze stolicy regionu Komorowski pojedzie do Skarżyska-Kamiennej. Odwiedzi Zakłady Metalowe Mesko S.A., a następnie weźmie udział w uroczystym spotkaniu z okazji 75-lecia Centralnego Okręgu Przemysłowego, które odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury im. Leopolda Staffa.

 

Kolejnym miastem, które odwiedzi prezydent, będzie Ostrowiec Świętokrzyski. Komorowski będzie uczestniczył w uroczystości z okazji 250-lecia Ostrowieckich Cechów Rzemieślniczych w amfiteatrze w parku miejskim. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ano, prawda, prawda 19:37:29 | 2012-06-30
To prawda,
że po naszych rządach pozostały z Polski tylko zgliszcza,
nie zachował się kamień na kamieniu,
ludzie żyją w nędzy i zadłużeni są na trzy pokolenia do przodu,
wolność jest ograniczana w każdej dziedzinie życia... to prawda....
Ale ratowaliśmy Polskę przed PISEM !!!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?