Sikorski i Hryszczenko rozmawiali o Tymoszenko

O polsko-ukraińskich relacjach, w tym m.in. o sprawie Julii Tymoszenko, rozmawiali w środę w Krasiczynie (Podkarpackie) ministrowie spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski i Ukrainy Kostiantyn Hryszczenko.

 

Szef ukraińskiej dyplomacji powiedział na konferencji prasowej, że przedstawił Sikorskiemu "kroki, jakie podejmuje strona ukraińska w zakresie zabezpieczenia medycznego i warunków pobytu (Tymoszenki)". - A także kierunki rozwiązania tej sprawy na płaszczyźnie prawnej - dodał.

 

Sikorski odnosząc się do tej sprawy zaznaczył, że Ukraina to wielki europejski naród i umowa stowarzyszeniowa z UE, której treść wynegocjowano podczas polskiej prezydencji, ma być tego wyrazem.

 

- Ukraina sama wie, co najlepiej służy jej interesom i to ona podejmie decyzję czy stworzyć warunki, żeby ta umowa mogła być podpisana, czy nie. Będzie miała w tym dziele przyjaciół. Kluczowym wydarzeniem w tej kwestii będą jesienne wybory parlamentarne na Ukrainie - dodał.

 

Julia Tymoszenko została skazana w ubiegłym roku za nadużycia przy zawieraniu umów gazowych z Rosją w 2009 roku. Wyrok wywołał niezadowolenie na Zachodzie, który uważa, że była premier została ukarana za podjęcie decyzji politycznej. Sprawa b. premier popsuła stosunki dyplomatyczne Ukrainy z UE. Uniemożliwiła również podpisanie umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.29

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~szary 10:02:11 | 2012-06-07
  To ciekawe: sprawa  Julii Tymoszenko wchodzi już w  zakres  polsko - ukraińskich relacji,  jak możemy  wywnioskować z pierwszego  zdania  powyższej  informacji  PAP.
  Od polskiego  MSZ  chyba raczej  należałoby  oczekiwać,  że poruszy w rozmowie ze  swym ukraińskim partnerem temat  Polaków  mieszkających na Wołyniu, Podolu i Wschodniej Małopolsce,  że zainteresuje go jakie mają problemy i jak im pomóc, jak wesprzeć...
  Ale nie - dla polskiego(?)  MSZ  najważniejsza jest  Julia Tymoszenko,  skorumpowana przedstawicieklka establishmentu, odpowiedzialna i skazana  za nadużycia finansowe;  opiekunka  banderowców, miłośniczka  OUN  i UPA.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?