"Puls Biznesu": Słabo z polską innowacyjnością

Polska jest najmniej innowacyjnym krajem - wynika z badania GE Global Innovation Barometr, które publikuje "Puls Biznesu". Wzięło w nim udział 2,8 tys. dyrektorów wyższego szczebla z 22 krajów.

 

Ponad 60 proc. ze 100 respondentów z Polski uznało naszą reputację w tym zakresie za bardzo słabą lub raczej słabą. To najgorszy wynik spośród wszystkich badanych krajów, a wyprzedziły nas m.in. takie kraje jak RPA, Algieria, Meksyk, Rosja czy Turcja. Równie negatywne oceny wystawili nam przedstawiciele firm niedziałających w Polsce.

Oceniano też np. czy otoczenie sprzyja innowacyjności. Chodzi o wsparcie rządowe, inwestorów prywatnych i ochronę własności intelektualnej. Polska wraz z Japonią, Rosją i Francją należy do tych państw, w których wyniki uznano za negatywne.

Pocieszające jest, że w ostatnich pięciu latach w Polsce zmieniło się pod względem innowacyjności na lepsze. Poprawę zauważyło aż 93 proc. respondentów, podczas gdy np. w USA tylko 50 proc.

Wg tego badania najbardziej innowacyjnym krajem jest Izrael.

Więcej w "Pulsie Biznesu".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

janusz.nestor 08:29:08 | 2012-01-19
 Technologie.

Polskie technologie wyprzedzają ten "poprawny politycznie świat" o dwa pokolenia. Pozostaje fundamentalne pytanie jak je wdrożyć? Zakłady przemysłowe kupują PROTOTYPOWE rozwiązania zza granicy za miliardy w skali roku - patrz CCS w Bełchatowie i inne takie jak elektrownie atomowe i zdezolowane wiatraki. Teraz nadchodzi era OZE, która kolejny raz utworzy gigantyczne złomowisko w Polsce. 
Szkoda czasu na tego typu rozważania, uni mają lepsze i trzeba ich sławić i kupować. 

Pozdrawiam: Janusz

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook